Patīkami redzēt, ka aizvien vairāk mājokļu pārņem minimālisma jeb „zero waste” ideoloģiju, kas mudina cilvēkus izvairīties no mājokļa pārblīvēšanas ar nevajadzīgiem priekšmetiem. Tomēr, piekritīsiet, ka ir dažas lietas bez kurām vienkārši nevarat iztikt. Un ne tikai viena vai divas, bet vairākas vai pat vairāki desmiti. Viens no labākajiem piemēriem ir dvieļi.
Šajā rakstā mēs mēģināsim atbildēt uz jautājumu, kāpēc, runājot par dvieļiem, svarīga ir ne tikai šī tekstilizstrādājuma kvalitāte, bet arī daudzums. Galu galā, katrs dvielis pilda konkrētu funkciju. Tāpat mēs dalīsimies ar vērtīgiem padomiem, kas palīdzēs saglabāt Jūsu dvieļus ideāli tīrus un mīkstus.
Atsevišķs dvielis – ne tikai katram ģimenes loceklim, bet arī konkrētai funkcijai
Atsevišķi vannas dvieļi, virtuves dvieļi vai pat pirts dvieļi? Tas nav mēģinājums aizpildīt plašos skapja plauktus ar jauniem tekstilizstrādājumiem, bet gan racionāla cilvēka lēmums, kurš zina, kāda ir labākā dvieļu izvēle. Galu galā, dvieļa izmērs atšķiras ne tikai pēc konkrētās funkcijas, bet arī auduma īpašībām.
Vannas dvieļiem, ko izmantojat sejas, galvas vai ķermeņa noslaucīšanai pēc peldes jābūt ne tikai mīkstiem un maigiem, bet tiem arī efektīvi jāuzsūc mitrums un jābūt „draudzīgiem” pat pret jutīgāko ādu. Vannas istabā izmantotie dvieļi var būt biezāki, blīvāki (piemēram, 550 g/m2) un ar garākām šķiedrām. Samirkstot tie žūst ilgāk (tā nav problēma, ja vannas istabā ir piemēroti apstākļi), bet tajā pašā laikā tie ilgāk saglabā savas labās īpašības (pūkainību, maigumu, mitruma uzsūkšanas spēju).
Savukārt virtuves dvieļiem, kas ir daudz mazāki, salīdzinot ar vannas dvieļiem, ir ne tikai lieliski jāuzsūc mitrums, bet arī ātri jāizžūst. Tātad, ja jūs interesē virtuves dvieļi internetā, izvēlieties zema blīvuma tekstilizstrādājumus. Tas nodrošinās, ka Jums vienmēr pa rokai būs sauss dvielis un Jūsu virtuvē perfekta higiēna.
Ja dodaties uz pludmali vai baseinu, ņemiet līdzi vannas dvieli tikai tad, ja jums nav iegādāts pludmales dvielis. Pludmales dvielis, lai gan izmēra ziņā ir līdzīgs vannas dvielim, ir ne tikai ļoti labi mitrumu uzsūcošs, bet arī ātri žūstošs un, kas ne mazāk svarīgi, plāns. Tas nozīmē, ka to var viegli ievietot pludmales somā, kas bieži vien satur pusi no iedzīves, īpaši, ceļojot kopā ar bērniem.
Padomi, kā saglabāt dvieļus ne tikai tīrus, bet arī mīkstus
Pareizo dvieļu izvēle ir svarīgs, bet nebūt ne vienīgais darbs, kas saistīts ar šo tekstilizstrādājumu. Lai dvieļu maigumu izbaudītu ilgi, nevis tikai līdz pirmajai mazgāšanas reizei, ir jāpievērš pietiekama uzmanība to pareizai kopšanai. Viens no galvenajiem nosacījumiem ir mazgāt dvieļus atsevišķi no citiem tekstilizstrādājumiem un nepārpildīt veļas mašīnu. Ja ekonomijas vai citu apsvērumu dēļ pielādēsiet pilnu veļas mašīnu, dvieļi sablīvēsies, „salips“ vienā kaudzē. Šādas mazgāšanas rezultāts – raupji, cieti dvieļi – noteikti neiepriecinās. Lai izmazgātie dvieļi būtu pūkaini, tiem nepieciešams pietiekami daudz vietas, lai tie „elpotu“ un grieztos.
Izvēloties mazgāšanas līdzekļus, pārliecinieties, ka tie nesatur silikonu, jo silikons uzkrājas audumā un samazina dvieļu mitruma uzsūkšanas spēju.
Optimālā temperatūra dvieļu mazgāšanai ir vēl viens svarīgs kritērijs, kas ir tieši saistīts ne tikai ar dvieļu higiēniskumu, bet arī to ilgmūžību. Eksperti uzskata, ka ieteicamā dvieļu mazgāšanas temperatūra ir 40 grādi. Mazgāšana pārāk karstā ūdenī paātrina dvieļu nolietošanos. Tomēr, lai izvairītos no tauku, baktēriju un citu netīrumu uzkrāšanās uz dvieļiem, dažkārt tie jāmazgā ūdenī ar augstāku temperatūru – līdz 60 grādiem pēc Celsija.
Kad runa ir par dvieļu žāvēšanu, žāvētājs ir ideāla izvēle. Tomēr vasarā nevajadzētu laist garām iespēju izbaudīt saules starus. Žāvēšana saulē palīdz saglabāt dvieļu baltumu. Kad sākas apkures sezona, nepakļaujieties kārdinājumam žāvēt dvieļus uz radiatora. Jā, tie izžūs ātrāk, bet būs nepatīkami raupji.