Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvokļa remonta plānošana – 5 noderīgi padomi

Dzīvokļa remonts prasa ieguldīt dažādus resursus – laiku, pūles, pacietību un, protams, arī finanses. Neatkarīgi no tā, vai esat paredzējis veikt dzīvoklī nelielu kosmētisko remontu vai pilnīgu renovāciju, efektīvas resursu izmantošanas un veiksmīga gala rezultāta galvenā panākumu atslēga ir rūpīga plānošana. Šajā rakstā esam apkopojuši 5 padomus, kas noteikti noderēs tiem, kuri plāno dzīvokļa remontu!

Apdomājiet, kāds remonts tiks veikts

Lai varētu noteikt remonta gaitu un izveidot tāmi, sākumā jāapdomā, kāds remonts tiks veikts. Pastāv vairākas opcijas:

Kosmētiskais remonts. Tiek atjaunota sienu un griestu apdare, nomainīts grīdas segums un mēbeles.
Atjaunošana. Tiek nomainītas vien novecojušas un nolietotas detaļas.
Renovācija. Tiek pilnībā pārveidots dzīvoklis, nomainot visas detaļas, pārveidojot un izvietojot jaunus elementus. Renovācija paredz arī nojaukšanu un rekonstrukciju.
Ārkārtas remonts. Tiek novērsti kādi pēkšņi defekti, piemēram saplīsušas trubas.

Nosakiet remonta gaitu

Lai vienmēr būtu lietas kursā par to, kuri remontdarbi jau paveikti un kuri vēl sagaida, vēl pirms remonta uzsākšanas vajadzētu noteikt remonta gaitu jeb izveidot plānu. Plāns pamatīgi atvieglos remonta procesu, jo zināsiet konkrētus soļus, kas jāveic, lai iegūtu vēlamo gala rezultātu! Plānā iekļaujiet:

● Plānotos remontdarbus;
● Plānoto remontdarbu secību;
● Plānoto remontdarbu termiņus;
● Plānotajiem remontdarbiem nepieciešamos materiālus un instrumentus;
● Plānotajiem remontdarbiem pieejamo budžetu

Atcerieties, ka plāna izveide palīdzēs paveikt dzīvokļa remontu. Lai pārliecinātos, cik veiksmīgi remonts tiek realizēts, vajadzētu regulāri sekot līdzi plānam un, ja nepieciešams, veikt tajā izmaiņas!

Izveidojiet tāmi

Dzīvokļa remonts saistīts ar daudz un dažādām izmaksām, tādēļ, lai ievērojami nepārsniegtu savas finansiālās iespējas, ieteicams izveidot tāmi jeb noteikt vismaz aptuvenās dzīvokļa remonta izmaksas. Lai izveidotu tāmi, rīkojieties sekojoši:

● Salīdziniet remontdarbiem nepieciešamo materiālu cenas – atcerieties tāmē ierēķināt nevis zemāko, bet gan vidējo cenu!
● Apdomājiet remontdarbiem nepieciešamos instrumentus – ņemiet vērā, ka vairumā gadījumu izdevīgāk sanāk nepieciešamos instrumentus īrēt nevis iegādāties!
● Nosakiet, kurus remontdarbus veiksiet pats un kurus uzticēsiet meistariem – arī šajā gadījumā ierēķiniet tāmē nevis zemāko, bet gan vidējo cenu!
● Visām izmaksām pieskaitiet vēl aptuveni 10-15% rezervi, kas paredzēta slēptajām izmaksām. Ticiet – dzīvokļa remonta procesā tādu netrūks!

Remontu lielā mērā raksturo teiciens ‘’Skopais maksā divreiz‘‘, tādēļ, veicot dzīvokļa remontu, vajadzētu atcerēties, ka kvalitāte ir svarīgākais rādītājs, īpaši, kad tiek veikts sarežģītākais posms – vannas istabas remonts. Dodiet priekšroku ilgtspējīgiem risinājumiem! Turklāt, ja saprotat, ka remontdarbus nespēsiet paveikt paša spēkiem, vērsieties pie profesionāļiem, lai izvairītos no galvassāpēm un situācijas, kad remontdarbi jāpārstrādā, veltot gan papildu laiku un pūles, gan papildu finanses!

Novērtējiet pašreizējo situāciju

Jau pirms remonta uzsākšanas vajadzētu nolemt, kā remontdarbi virzīsies – vienlaicīgi visas dzīvokļa telpās vai katrā dzīvokļa telpā atsevišķi? Pēc iespējas vajadzētu izvēlēties otro variantu! Jāpiebilst, kā tādā gadījumā remontdarbi var prasīt vairāk laika un piepūles, tomēr mājinieki varēs uzturēties dzīvoklī. Statistika liecina, ka remontdarbi visbiežāk aizņem vairāk laika nekā plānots, tādējādi, ja izvēlēsieties dzīvokļa remontu veikt vienlaicīgi visas dzīvokļa telpās, var gadīties situācija, kad dzīvoklis ilgu laiku ir pilnībā neapdzīvojams.

Veltiet laiku ideju ģenerēšanai

Dzīvokļa remonta sakarā ne vienmēr spontānās idejas ir labākās idejas, tādēļ veltiet laiku, lai izpētītu būvmateriālu veikalu piedāvājumu un rastu iedvesmu dzīvokļa remonta gala rezultātam – tas palīdzēs iegūt skaidru priekšstatu par to, kādu rezultātu vēlaties panākt!

Tomēr tajā pašā laikā rēķinieties ar neplānotām situācijām un neuztraucieties, ja kādā brīdī liekas, ka remontdarbi netiek veikti pēc plāna – dzīvokļa remonts var sagādāt patiesi daudz un dažādus pārsteigumus un bieži vien remonta laikā cilvēki mēdz pārdomāt sākotnējās vēlmes, taču gala rezultāts pavisam noteikti ir tā vērts!

Dzīvokļa remonts ir sarežģīts un laikietilpīgs process, kas var prasīt pamatīgu finansiālu ieguldījumu, tomēr atcerieties, ka tas tiek darīts Jūsu labklājības dēļ! Ir tikai pašsaprotami, ka ikviens vēlas dzīvot tīrā un sakoptā vidē, tomēr ne visiem pieejamas finanses, lai vidi uzlabotu – šādās situācijās var palīdzēt kredīts dzīvokļa remontam. Atcerieties, ka ikviens kredīts ir nopietnas saistības, tādēļ izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt! Lai izdodas!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.