Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvokļa remonts pašu spēkiem – ko ņemt vērā?

Galvenais arguments, kas liek izšķirties par labu tam, lai dzīvokļa remontu veiktu pašu spēkiem, ir visai izplatītais viedoklis, ka pašam remontēt dzīvokli būs daudz lētāk, jo nebūs jāmaksā meistaram. Tomēr jāņem vērā, ka profesionālis, lai arī par darbu prasīs vairāk, tomēr garantēs darba kvalitāti. Tajā pat brīdī amatieris darba laikā var pieļaut būtiskas kļūdas, bet ietaupītie naudas līdzekļi pēc tam tiks iztērēti šo kļūdu novēršanai, vai vēl ļaunāk – dzīvokļa remonta izmaksas ievērojami pieaugs.

Ja esat izlēmis par labu meistaram, tad jāatzīst, ka šobrīd dzīvokļu remonta pakalpojumi ir pieprasīti. Tas, savukārt, nozīmē, ka vajadzēs rūpīgi salīdzināt tāmes un meklēt izdevīgākos risinājumus, lai nepārtērētu šim projektam atvēlētos naudas līdzekļus.

Remonta izmaksas ietekmē arī mājokļa apdares materiālu izvēle. Dzīvokli remontējot pašiem, apdares materiālus var izvēlēties pēc saviem ieskatiem. Tas attiecas arī uz cenu – ja visu atbildību esat uzņēmies pats, var rasties kārdinājums dzīvokļa remonta izmaksas samazināt uz lētāku materiālu rēķina, taču jāpatur prātā, ka svarīga ir arī kvalitāte. Ja remonts plānots kā ilgtermiņa risinājums, jāparēķina, vai uz kvalitātes rēķina iegūtais naudas ietaupījums ilgākā laika posmā tomēr neapstiprinās labi zināmo patiesību, ka “skopais maksā divreiz”.

Vēl viens būtisks aspekts saistās ar remontdarbu plānošanu – uzticot šo darbu profesionāļiem, par to parūpēsies viņi, savukārt pašiem veicot remontu būs jāuzņemas arī plānošanas darbi.

Viena no stratēģijām, ko izvēlas daudzi dzīvokļa saimnieki, ir nekustamā īpašuma pakāpeniska remontēšana – vispirms viena telpa dzīvoklī, tad nākamā un tā tālāk. No vienas puses šī doma nav slikta, jo ļauj remontdarbus pielāgot pieejamiem naudas līdzekļiem. Tomēr šādai stratēģijai ir arī būtisks trūkums – var rasties sajūta, ka dzīvoklis atrodas mūžīgu remontdarbu epicentrā un ka tie nekad nebeigsies.

Ja apsverat domu tikt galā pašu spēkiem, ir daži darbi, ko tomēr vajadzētu uzticēt profesionāļiem – gāzes un elektrības pieslēgšanas, santehnikas, kanalizācijas un elektroinstalācijas darbi.

Lēts dzīvokļa remonts ne vienmēr ir labākais risinājums, īpaši tad, ja tas paredzēts kā ilgtermiņa ieguldījums. Šādos gadījumos aizdevums remontam no Sefinance.lv palīdzēs realizēt Jūsu sapņus. Taču aizņemties vienmēr vajag atbildīgi, izvērtējot savu maksātspēju.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.