Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Eiropas dienā Liepājā atklās izstādi “Pa ceļam”

Ceturtdien, 9.maijā, Liepājā tiks atklāta izstāde “Pa ceļam”, aģentūru LETA informēja nodibinājuma “Liepāja 2027” sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas gājēju jeb Tirgoņu ielas skatlogos līdz 23.maijam varēs aplūkot trīs mākslinieku – Sabīnes Verneres, Andreja Lavrinoviča un Annas Franciskas Beļānes darbus.

“Liepāja 2027” programmas vadmotīvs ir (ne)miers – jeb spēks, kas virza cilvēkus uz priekšu. Šo spēku liepājnieki ievirzīs programmas burās un “Pa ceļam” uz Eiropas sapni aicinās viesus un vietējos no jauna atklāt pilsētas paradoksus.

Pa ceļam uz tirgu, Liepājas gājēju – Tirgoņu – ielas skatlogos, starp veikaliem, kafejnīcām un bankām, pilsētas viesi un vietējie iedzīvotāji varēs baudīt līdz šim Liepājas pilsētvidē neredzētus darbus, stāsta izstādes kuratore Ieva Rubeze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieces Sabīnes Verneres, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Eksperimentālās mākslas telpas “Pilot” vadītājas, daiļradē vērojams dabā un cilvēkā dabiski ieliktā pirmatnīgā nemiera un spēka atainojums. Vernere studē LMA profesionālajā doktorantūrā, kā arī ir brīvdabas mākslas telpas “Savvaļa” domubiedru kodola dalībniece.

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogs, neatkarīgās izdevniecības “Popper Publishing” mākslas grāmatu un zīnu izdevējs mākslinieks Andrejs Lavrinovičs piedalās ar darbu “Atlantis” (2016-2024), kurā reflektē par dzinuli, burkānu makšķeres galā vai “Nike” vāzi, kas virza cilvēku izkāpt no komforta zonas un sasniegt vairāk.

Jaunākā māksliniece izstādē ir Anna Franciska Beļāne, kura šopavasar beigs bakalaura studijas LMA Vizuālās komunikācijas nodaļā. Beļānes asprātīgās instalācijas vēsta par līdzsvaru starp mieru un nemieru, būšanu ar kājām uz zemes un idejām augstu virs apvāršņa, par cilvēka smalko balansu starp šiem stāvokļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes atklāšana notiks 9.maijā plkst.17 Liepājā, Tirgoņu ielā – pastaigā kopā ar kuratori Rubezi. Izstāde būs skatāma no 9.maija līdz 23.maijam.

Izstāde tiek realizēta ar Liepājas pašvaldības, Kultūras ministrijas un Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” projekta “CreArt 3.0 #Stringing_Together” līdzfinansējumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.