Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Festivāls “Kilkim Žaibu” Lietuvā piedāvās spēcīgu programmu smagās mūzikas gardēžiem

No 21. līdz 23. jūnijam Lietuvā jau 24. reizi notiks metālmūzikas un Baltijas kultūras festivāls “Kilkim Žaibu”.

“Kilkim Žaibu 2024” vasarai gatavojās tikpat spēcīgi kā jebkad un jau 24. reizi sagaidīs metālmūzikas un Baltijas kultūras cienītājus no Lietuvas un ārvalstīm. Prezidenta Smetonas muižā pie Lēnas ezera uz skatuves uzstāsies aptuveni 40 mākslinieku un grupu, portālu “ReKurZeme” informē festivāla organizatori.

Festivāls arī šogad programmā piedāvās augsta līmeņa metāla skatuves zvaigznes, solot, ka gaidāmie Jāņi būs vieni no labākajiem “Kilkim Žaibu” vēsturē.

Lietuviešu un latviešu metāla cienītāji jau ir labi pazīstami ar “Rotting Christ”, kas valstī viesojušies neskaitāmas reizes. Taču grieķu metāla titāni brāļu Sakišu un Temis Tolisu priekšgalā sniedz izcilu muzikālo pieredzi un siltu komunikāciju gan uz skatuves, gan ārpus tās. Neapšaubāmi, skatītāji atkal tiks apburti ar viņu harizmu un mākslinieciskumu. Un šeit ir arī vieta pārsteigumiem – “Rotting Christ” drīzumā plāno izdot jaunu albumu, tāpēc “Kilkim Žaibu” publika būs vieni no pirmajiem, kas klausīsies viņu jaunākos darbus.

Savukārt kulta grupa “Carpathian Forest” no Norvēģijas pirmo reizi viesosies gan festivālā, gan Lietuvā. Viņu mūzika ir mūžīga – grupa atrodama pasaules lielāko metāla festivālu sarakstos.

Vēl viens liels vārds festivāla klāstā šogad ir “Moonspell”. Šai grupai, kas nāk no Portugāles, kopš 1992. gada ir bagāta vēsture, nosakot gotikas un doom metāla standartus. 2021. gadā viņi izdeva savu jaunāko darbu “Hermitage”, ko fani un prese atzinīgi novērtēja kā vienu no gada labākajiem albumiem.

Festivāls “Kilkim Žaibu” ir labi pazīstams arī ar savu folka pusi – vienmēr ir kāds liels vārds, kas pārstāv folku vai pagānu metālu. Šogad šo vietu aizpilda “Ensiferum” – balsts folkmetāla valstībā, kas nāk no Somijas.

Pirmo reizi festivālā viesosies arī Čehijas grupa “Gutalax” un “Blackbraid” no ASV”. Citas grupas, kas ieradīsies svinēt Jāņus Lietuvā no aiz Atlantijas okeāna, ir kanādiešu black metal zvaigznes “Panzerfaust” un amerikāņu death metal grupa “Jungle Rot”. Festivālā uzstāsies arī topošā nāves metāla visu sieviešu zvaigzne Crypta, zviedru death metal grupa “Necrophobic”, ķeltu folka iedvesmotā “Skiltron”, vācu gotiskā darkwave komanda (DOLCH), portugāļu black metal atklājums “Gaerea”, norvēģu metāla avangards “Vulture Industries”, black/speed metal grupa BÜTCHER no Beļģijas, vācu metālisti ALL FOR METAL un čehu blekmetāla grupa “Inferno”, latviešu groove metal grupa MĀRA u.c.
Lietuvas skatuvi pārstāvēs blekmetāla titāni LUCTUS, leģendārā rokgrupa BIX un citas metāla, roka un folka grupas.

Tomēr apmeklētāji tiek cienāti ne tikai ar mūzikas mielastu – neatņemama KILKIM ŽAIBU pieredzes sastāvdaļa ir dzīvā vēsture, kas ietver viduslaiku karotāju cīņu un netradicionālus sporta pasākumus. Viduslaiku karotāju un amatnieku pilsētiņa, kas ik gadu festivālā uzaug no jauna, iemieso domu, ka šis festivāls ir arī Baltijas kultūras notikums. Tas nebūtu iespējams bez senās kultūras patriotiskai saglabāšanai veltītiem indivīdiem, kas pulcējas klubos un kolektīvi iedziļinās mūsu senču cilšu vēsturiskajā dzīvesveidā.

“Kilkim Žaibu 2024” komanda aicina uz festivālu no 21. līdz 23. jūnijam vēsturiskajā Valsts prezidenta Antana Smetonas muižā pie Lēnas ezera Ukmerģes rajonā.

Foto – kilkimzaibu.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.