Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Otaņķos lifts-pacēlājs atvieglo nokļūšanu pie pakalpojumiem

Pirmā jauno pacēlāju Otaņķos iemēģināja māmiņa Inga Papirte, kura priecājās, ka ratus vairs nevajadzēs nest ar rokām. Foto – Uldis Dobelis

Pie Nīcas un Otaņķu pagastu apvienības pārvaldes ēkas Otaņķos, kur iekārtots arī feldšerpunkts, bibliotēka, tautas nams, frizētava un Otaņķu pagasta piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība, uzstādīts lifts-pacēlājs, kas nodrošinās iedzīvotājiem ērtu pieejamību dažādiem pakalpojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan māmiņām, gan pacientiem ratiņkrēslos
Pacēlāja celtspēja ir 225 kilogrami, un tas ir piemērots gan māmiņām ar bērnu ratiņiem, gan pacientiem ratiņkrēslā un citiem, kam iepriekš pa kāpnēm bija sarežģīti nokļūt ēkā. Jauno iekārtu to atklāšanas dienā 14. februārī pirmā testēja māmiņa Inga Pirte ar mazo Kristianu ratiņos, savukārt Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis nodziedāja braucamdziesmu.

Pacēlāja svinīgajā atklāšanā piedalījās Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Kalējs, novada Veselības aprūpes centra darbinieces: vadītāja Vija Jablonska, Ārstu palīgu nodaļas vadītāja Agrita Driviņa, Primārās veselības aprūpes nodaļas vadītāja Inata Štāle, SIA “E. Gulbja Laboratorijas” Liepājas, Grobiņas un Nīcas filiāles vadītāja Linda Suvorova, Otaņķu feldšerpunkta ārsta palīdze, feldšere Ilze Eidiņa un Dunikas un Rucavas pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Agija Kaunese, kas pašlaik pilda arī Nīcas un Otaņķu pagastu apvienības pārvaldes vadītājas pienākumus.

“Ļoti labi! Mēs diezgan bieži nākam pie feldšeres. Tagad arī analīzes te var nodot, uz tām nāksim. Principā ratus vienmēr atstāju lejā. Ja lietus lija, tad nesu augšā zem jumta,” par jauno pacēlāju priecājas I. Pirte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labi nodrošināta veselības aprūpe
V. Jablonska priecājas, ka Rucavas un Nīcas puse pašlaik ir labi nodrošināta ar veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību – ir feldšerpunkti, aptiekas un analīžu nodošanas iespēja. Otaņķu feldšerpunkta kaimiņos drīz atvērs E. Gulbja Laboratorijas analīžu nodošanas punktu.

Īpašu pateicību V. Jablonska velta feldšerei Ilzei Eidiņai, kas Otaņķu feldšerpunktā veic pacientu pieņemšanu, izmeklējumus, ekspresdiagnostiku, manipulācijas, profilaktisko vakcināciju, darbību reģistrēšanu e-veseliba sistēmā, tai skaita e-recepšu, darba nespējas lapu un izziņu izsniegšanu.

I. Eidiņa veic arī veselības aprūpi mājās, dodoties pie slimniekiem vizītēs pat savās brīvdienās. “Ilze pašaizliedzīgi kalpo savai misijai!” paslavē V. Jablonska.

Foto un video – Uldis Dobelis

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.