Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Dienvidkurzemes novadā ar jauniem apbalvojumiem sumina izcilākos cilvēkus

Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienā, 18. novembrī, pulksten 14 Kazdangas kultūras centrā pirmo reizi Dienvidkurzemes novada pastāvēšanas laikā pasniegs pašvaldības augstākos apbalvojumus, suminot novada izcilākos cilvēkus.

Dienvidkurzemes novada pašvaldības augtākos apbalvojumus pasniedza nominācijās: goda zīme "Kurzemnieks", "Dienvidkurzemes novada Gada cilvēks", Goda raksts, Atzinība un Pateicība. Kopumā apbalvojumus pasniedza 27 cilvēkiem.

Svinīgajā notikumā uzstājās Liepājas Simfoniskais orķestris. Par jaunizdoto grāmatu "Jērs un lauva RIMBENIEKS" stāstīja autore Džēna Kuplis.

Goda zīme "Kurzemnieks"
• Skolotājai Mirdzai Birzniecei par mūža ieguldījumu pedagoģijā un rakstniecībā, pētot un apkopojot Latvijas izcilību devumu literatūrā, kā arī par augstāko garīgo vērtību popularizēšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

• Diriģentam Jēkabam Ozoliņam par augstiem sasniegumiem Latvijas koru un orķestra jomā, kā arī par 40 gadu ieguldījumu Nīcas vīru kora izaugsmē, ar atzīstamiem rezultātiem piedaloties Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

• Skolotājam, bijušajam Nīcas novada domes priekšsēdētājam Agrim Petermanim par Nīcas vēsturiskās kultūrtelpas mērķtiecīgu attīstību un popularizēšanu Latvijas mērogā, izveidojot Nīcu par atpazīstamu Kurzemes simbolu.

Balva "Gada cilvēks 2023"
• Būvinženierim Jānim Kreicburgam par pilsonisko iniciatīvu un aktīvu iesaistīšanos rūpnīcas “Kurzeme” kluba ēkas unikālā interjera saglabāšanā, ļaujot interesentiem skatīt modernisma stilistikas izpausmes Aizputes pilsētā, kas atzītas kā Latvijas reģionālās nozīmes piemineklis.

• Brīvprātīgajam darbiniekam Aigaram Stonim par atbalsta sniegšanu Ukrainas armijai un regulāru humāno palīdzību kara bēgļiem.

Goda raksts
• Novadpētniecei Mirdzai Sīpolai par mūža ieguldījumu pedagoģijā un vēstures pētniecībā, popularizējot Vērgales vārdu un novadpētniecības muzeja krājumu tūristiem no visas Latvijas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ReKurZeme.lv abonementu:

"ReKurZeme.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ReKurZeme.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ReKurZeme.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.