Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Festivāls “Bārtas rudens 2023” pulcē lielāko dalībnieku skaitu

Par tradīciju kļuvušais Dienvidkurzemes novada tūrisma festivāls “Bārtas rudens 2023” aizvadīts, sasniedzot lielāko dalībnieku skaitu. Divas dienas 16. un 17. septembrī atpūtas bāzē “Ods” un Bārtas upes ielokos norisinājās pēc kārtas jau desmitais festivāls, kurš iesākās kā Latvijas ūdenstūrisma saimes sacensības vienā no gleznainākajām mūsu upēm – Bārtā, un gadu laikā izauga līdz pasākumam, kurā piedalās laivotāji, supotāji, orientieristi, MTB velobraucēji un arī pārgājiena dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otro gadu tirdziņā tirgojās novada mājražotāji ar saviem gardumiem un skaistumiem. Viens no vakarpuses pārsteigumiem bija norises vietā bija novada etnogrāfisko ansambļu ierašanās. Otaņķu, Rucavas un Bārtas folkloras dziedātāji apdziedāja gan festivāla organizatorus, gan dalībniekus, kā arī jestri gāja rotaļās kopā ar apmeklētājiem. Savukārt pirmās dienas noslēgumā, izskanēja šī gada pēdējās zaļumballes skaņas. Šajā reizē kopā ar grupu “Dakota”, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada tūrisma centra direktore Ieva Skābarde.

“Droši sakām, ka esam lielākais tūrisma festivāls! Šajā gadā dalībnieki visās disciplīnās kopā bija ap 400 un tad vēl līdzjutēji, tirgotāji un pēdējās šī gada zaļumballes apmeklētāji. Šogad sacensības kļuva arī starptautiskas, jo laivošanā piedalījās četras komandas no Lietuvas un divi dalībnieki par savu dzimteni sauc Šrilanku,” stāsta I. Skābarde.

Tautas klasē jeb laivošanas sacensībās šogad sasniegts laivu rekords – 64 laivas. Kanoe un smailes tipa laivas devās 15 kilometru nobraucienā no atpūtas bāzes “Ods” līdz finišam Nīcas pagasta “Upeskrastos”. Nobrauciena laikā gan laivotājiem, gan supotājiem bija jāatrod dažādi upē paslēpušies radījumi. Atkārtots sabiedriskais “fui” tiem, kuri nočiepa flamingo. Tika vērtēts, protams, arī upē pavadītais laiks. Vēl punktus uzlabot varēja piedaloties un izpildot trīs uzdevumus. Saskaitot visus punktus kopā, laivošanas sacensību uzvarētāji:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kanoe klasē:

  1. “Varenie viļņu lauzēji”, kapteinis Jānis Čakšs;
  2. “Tur kaut kam ir jābūt”, kapteinis Andris Priževaitis;
  3. “Trakās tantes”, kapteinis Līga Rozenšteina.

Smaiļu klasē:

  1. “Laivotāji”, kapteinis Gints Bernots ;
  2. “SIA “Pil un Tek”, kapteinis Jānis Viducis;
  3. “Westfalia”, kapteinis Anta Lībiete.

Pie īpašas balvas par komandas noformējumu un ielūguma uz pavasara laivošanas svētkiem jau tika komanda “Ūdensmeitas un ūdensdēls”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SUPotāju vidū labākais bija Edgars Hartmanis, viņam seko Gvido Zīriņš un Sofija Aleksa Kupce.

Otro gadu festivālā kopā sanāca arī Dienvidkurzmes Māju kafejnīcu dienu dalībnieki. “Teicām lielu paldies par četrās nedēļas nogalēs paveikto, kopumā pabarojot un apčubinot vairāk nekā desmit tūkstošus dalībnieku. Nomizoto kartupeļu daudzumu un izvārīto zupu litrus pat grūts saskaitīt, bet tālākie ciemiņi bijuši pat no Taizemes. Saimniekus priecējuši tukšie šķīvji un pateicības vārdi. Šajā reizē kā pateicību par dalību Māju kafejnīcu dienās saimnieki tika pie īpaši gatavotiem salvešu turētājiem un pašiem bija iespēja meistarklasē ar Daci Miemi radīt savu unikālo priekšautu, ar ko rotāties jau nākamā gada Māju kafejnīcu dienās,” stāsta I. Skābarde.

Festivāla noslēguma dienā turpinājās sacensības ūdenstūristiem un kopā ar vides gidi D. Miemi pārgājienā devās 104 dalībnieki, iepazīstot Bārtas upes labo un kreiso krastu. Īpašie pavadoņi – govju bars un sunītis, kas nekādi negribēja doties mājās, bet gan skriet līdzi gājējiem. Pārgājiena noslēgumā īpašs pārsteigums – Bārtas upes šķērsošana.

Foto – Kristers Reinis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.