Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Grobiņā akcijā aptuveni pustūkstotis iedzīvotāju tiek pie piena par brīvu

Piensaimnieka Jāņa Jansona rīkotajā akcijā, lai pievērstu uzmanību kritiskajai situācijai piena nozarē, sestdien kopš rīta Grobiņā izdalītas vairāk nekā divas tonnas piena un pārdota pustonna siera, aģentūru LETA informēja piena ražotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tādu cilvēku pieplūdumu nebiju pat iedomājies,” saka Jansons. Uz akciju Grobiņā jau pašā sākumā ieradušies aptuveni 300-400 cilvēku, un pustonna siera izpirkta pusstundas laikā.

Portāls novēroja, ka milzīga rinda bija visu akcijas laiku. Arī stundu pirms akcijas beigām cilvēki nāca un stājās rindā. Grobiņā pie piena kopumā tika aptuveni pustūstotis iedzīvotāju. Piensaimnieks gādāja, lai no Cīravas ceļā būtu papildus cisterna, lai piens pietiktu arī liepājniekiem.

Tirgotāji piena produktiem uzliek ļoti lielu uzcenojumu, un tas nav godīgi pret patērētājiem, uzskata Jansons. Viņā norāda, ka visa lauksaimniecības produkcija tiek subsidēta, un tai nevajadzētu būt tik dārgai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Es neaicinu uz protestiem pie valdības vai pie veikaliem, bet tikai no pašu patērētāju rīcības ir atkarīgs, ko viņi varēs atļauties nopirkt,” domā piensaimnieks.

Jansons norādīja, ka diemžēl citi ražotāji nav vēlējušies piedalīties akcijā, jo esot noguruši no sarunām, kurām nav būtisku rezultātu. “Saimniekiem vairs nav ticības valdībai,” teica Jansons.

Lai varētu veiksmīgi strādāt, piena iepirkuma cenai būtu jābūt 45 līdz 50 centi litrā, uzskata Jansons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ākcijā šodien Grobiņā un Liepājā ikviens bez maksas var saņemt līdz pieciem litriem piena, līdzi ņemot traukus, kur to iepildīt. Tāpat ir iespējams iegādāties Latvijā ražotu sieru par rūpnīcas pašizmaksas cenu.

Akcija Grobiņā šodien notiek kopš plkst.10 un vēl ilgs līdz plkst.13, bet pēc tam turpināsies no plkst.13.30 līdz plkst.17 Liepājā, Kuršu laukumā, blakus “SEB” bankai.

Kā ziņots, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Irbe aģentūrai LETA sacīja, ka piena nozarē situācija tuvāko divu mēnešu laikā tikai pasliktināsies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norādīja, ka piena iepirkuma cena vēl mēnesi varētu samazināties par diviem līdz trīs centiem, bet martā iepirkuma cenu prognozes ir 20 līdz 25 centi par litru.

Patlaban vidējā piena iepirkuma cena Latvijā ir 28 līdz 30 centi par litru, bet atsevišķiem uzņēmumiem cena jau ir 20 centi par litru un zemāk. Savukārt Eiropas Savienībā vidējā cena ir 45 centi, kas, kā norādīja Irbe, Latvijas saimniecībām, kas investējušas attīstībā, būtu nepieciešams, lai tās strādātu nedaudz virs pašizmaksas.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.