Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Grobiņā iesvēta Dienvidkurzemes novada karogu

Piektdien, 11. novembrī, Grobiņas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika Dienvidkurzemes novada karoga iesvētīšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā piedalījās Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols, domes deputāti, pilsētu un pagastu pārvalžu vadītāji, pašvaldības darbinieki, Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola skolēni un pedagogi, kā arī iedzīvotāji, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Dienvidkurzemes novada karogam ir taisnstūra forma, tā pamatā ir simboli, kas ietverti Dienvidkurzemes novada ģerbonī. Karoga vidū attēlots Dienvidkurzemes novada ģerboņa elements – sarkans lauva ar melnu kontūru.

Novada simbolika: ģerbonis un karogs izstrādāti sadarbībā ar māksliniekiem Ilzi Lībieti un Juri Ivanovu, kas jau iepriekš izstrādājuši ģerboņus un citu simboliku vairāk nekā 100 bijušajām pašvaldībām, kā arī dzimtām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“ReKurZeme” jau rakstīja, ka iesvētīto karogu Dienvidkurzemes novada administratīvajā centrā pie pašvaldības ēkas Grobiņā, Lielajā ielā 76 pacels Lāčplēša dienas lāpu gājiena laikā, kas sāksies pulksten 18 no Dzērves laukuma. Ap pulksten 18.10 gājiena dalībniekus pie pašvaldības ēkas ar patriotiskām dziesmām sagaidīs Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un notiks Dienvidkurzemes novada karoga svinīgā pacelšana. Tālāk lāpu gājiens dosies uz Skābaržkalna pakāji, kur pie stēlām Lāčplēša ordeņa kavalieriem notiks ziedu nolikšana un svinīgais brīdis ar muzikāliem priekšnesumiem.

Svinīgie Lāčplēša dienas pasākumi notiks arī citviet novadā un to laikā arī šajās vietās pie pašvaldību iestādēm pacels novada jauno karogu. Savukārt citviet novadā karogu pacels vienlaikus ar Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā 18. novembrī.

Foto – Dienvidkurzemes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.