Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Grobiņā skolēni ļoti iecienījuši šahu – bibliotēkā šaha grāmatas pieprasītas

Septembrī mācības Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha pulciņā uzsāka 85 šahisti. Šobrīd jau ir veiksmīgi apgūti šaha spēles knifiņi un visi aktīvi spēlē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbībās šahisti mācās matot pretinieka Karali, spēlē ātros turnīrus un risina šaha uzdevumus – etīdes. Šaha gudrības tiek papildinātas arī spēlējot internetā un skatoties video. Pieprasītas ir šaha grāmatas Grobiņas bibliotēkā, portālam “ReKurZeme” stāsta Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha pulciņa vadītāja Rudīte Bērziņa.

Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolā šahs tiek spēlēts arī starpbrīžos un pēc stundām, jo šaha figūras ir arī pagarinātajās dienas grupās un daudzās klasēs, kur šahisti ir vairumā. Kopā klasēs spēlēšanai brīvajos brīžos ir vairāk nekā 15 figūru komplekti. Iespēja spēlēt šahu ir arī bērnu un jauniešu centrā.

Janvārī sāksies tradicionālais skolas šaha čempionāts, kurā notiks aktīvas cīņas par medaļām un skolas čempionu tituliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sakarā ar lielo dalībnieku skaitu ir prognoze, ka vienlaicīgi notiks pieci turnīri,” stāsta R. Bērziņa.

Gustavs Baumanis (8b. klase) un Eduards Vārna (8a. klase) 16. novembrī startēja Liepājas Kompleksās sporta skolas atklātajā čempionātā 3.sporta klasēm, kur pārējie konkurenti bija Liepājas un Kuldīgas sporta skolu audzēkņi. Gustavs bija tuvu, tuvu otrās vietas medaļai. “Ja būtu bijusi veiksme un uzvara pēdējā, izšķirošajā spēlē, tad godpilnā sudraba medaļa. Zēni cīnījās braši,” savus šahistus uzslavē R. Bērziņa.

Foto – Rudīte Bērziņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.