Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Gunita Lagzdiņa Liepājā atver savu jauno romānu

Ceturtdien, 16. maijā, Liepājas bibliotēkā “Varavīksne” savu jauno romānu “Gunita” atvēra Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībniece rakstniece Gunita Lagzdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eksperiments “Gunita” sākās pēc nesekmīgiem pūliņiem atrast grāmatu, kurā galvenā varone būtu nosaukta manā vārdā. Jo man tik ļoti gribējās zināt, kā tas ir – iejusties tēlā, kuru sauc tāpat kā mani. Kad tas nekādi neizdevās, no kādas lasītājas saņēmu ieteikumu: “Uzraksti pati!” Šī doma kaut kur manī aizķērās. Un nu tas ir noticis!” par to, kā radās ideja romānam, stāsta tā autore G. Lagzdiņa.

Rakstniecei radošais ceļš šoreiz bijis grūtāks, jo piedzīvota ne tikai radošā krīze, bet arī vairāki spēcīgi satricinājumi reālajā dzīvē. No tiem satricinošākais bija labākās draudzenes zaudējums traģiskā autoavārijā. “Inese bija mans iedvesmas avots – no viņas es smēlos spēku grūtos brīžos. Viņa bija gaišākā un stiprākā dvēselīte, ko man bija lemts pazīt. Diemžēl pārāk īsu brīdi,” atklāj rakstniece, kura romānu veltījusi arī visām savām teju 2200 vārdamāsām.

Īsumā par sižetu. Romāna galvenā varone Gunita Pērle, videozvanā uzzinot, ka viņas vīrietis viņu krāpj, savāc savas mantiņas un pamet nodevēja mājokli, taču pa ceļam viņas auto avarē. Vientuļa šoseja. Nakts. Neviena cita braucēja. Un auto, kas uzsēdies uz sniega vaļņa. Vai tiešām viņai draud droša nāve nosalstot? Glābējs uzrodas, bet tas ir cilvēks, kuru Gunita šajā brīdī (un jebkurā citā) gribētu redzēt vismazāk. Vai var piedot nodevību? Vai katrs ir pelnījis otru iespēju? Vai var pastāvēt draudzība starp vīrieti un sievieti? Vai vienmēr jāpamēģina, kā būtu, ja būtu? – uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklē galvenā varone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevniecības “Zvaigzne ABC” projektu vadītāja un romāna “Gunita” redaktore Bārbala Simsone par autori un tās daiļradi teic: “Gunitas Lagzdiņas romānus vienmēr gaidu kā mazus svētkus. Saņemot manuskriptu, allaž priecīgi saberzēju rokas un atlieku lasīšanu uz vakaru – kā īpaši, nesteidzīgi izbaudāmu prieku. Bet jāteic, ka “Gunitā” autore mani burtiski iespundēja krustugunīs. Mīlestības trijstūris! Ko nu? Kam gan just līdzi? Tam, nē – tam! Tomēr beigās rakstnieces atrastais risinājums ne tikai negaidīti iepriecina, bet arī liek domāt: bet ja nu šo un to no romānā minētajiem “krīžu risinājumiem” savā dzīvē varētu pielietot katrs no mums?”

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.