FK “Liepāja”. Foto – Aiga Veisa

“Liepāja”ceturtdien savā laukumā izcīnīja panākumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē un nodrošināja iekļūšanu nākamajā kārtā.

“Liepāja” stadionā “Daugava” ceturtdien ar 3:1 (0:0) pārspēja Kosovas klubu “Gjilani”. Divu maču summā ar 3:2 pārāki bija liepājnieki, vēsta LETA.

Pirmajā puslaikā uzbrukumi abos virzienos sekoja cits citam, bet pa īstam bīstamu momentu vārtiem nebija pārāk daudz.

Tikai 27.minūtē viesu vārtsargam Eneam Koliki nācās iesaistīties spēlē pēc Žordi Soladio sitiena, tverot bumbu. Deviņas minūtes vēlāk Koliki vēlreiz neļāva Soladio sevi pārspēt, bet nākamajā minūtē Artūrs Karašausks nāca laukumā Nika Kapuna vietā.

Pirmajā puslaikā tiesnesis bagātīgi dalīja dzeltenās kartītes. Liepājniekiem pa dzeltenajam “plāksterim” savā priekšā ieraudzīja Ināsiu Migels, Leonels Strumija, Lukass Villela un Kapuns, bet viesiem vienīgo kartīti nopelnīja Keitā Azizs.

Otrajā puslaikā laukuma saimniekiem izdevās izvirzīties vadībā pēc četrām spēlētām minūtēm, kad 11 metru soda sitienu precīzi izpildīja Karašausks, taču liepājnieki vadībā bija tikai divas minūtes, 51.minūtē vārtus Kosovas komandas labā gūstot Besartam Krivanjevam.

63.minūtē Karašausks izdarīja tālu sitienu par pretinieku vārtiem, trāpot pa pārliktni, bet pie atlēkušās bumbas tika Nemanja Belakovičs, kuram izdevās pārspēt pretinieku vārtsargu, vēlreiz vadībā izvirzot liepājniekus.

Tuvojoties pamatlaika izskaņai, 11 metru soda sitienu laukuma saimniekiem nopelnīja Karašausks. Šoreiz “pendeli” izpildīja Dodo, kurš izmantoja iespēju un panāca rezultātu 3:1, nodrošinot “Liepājas” iekļūšanu UEFA Konferences līgas otrajā kārtā.

Pagājušajā nedēļā Prištinā notikušajā duelī liepājnieki zaudēja ar rezultātu 0:1.

Liepājnieki kvalifikācijas nākamajā kārtā tiksies ar spēcīgo Šveices komandu Bernes “Young Boys”.

“Liepājas” komandai šī ir sestā sezona uz Eiropas skatuves. Komanda trīsreiz Eiropas kausos pārvarējusi pirmo kārtu – divreiz Eiropas līgā un pērn Konferences līgā, pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 5:2 pārspējot Ziemeļmaķedonijas “Struga”. Otrajā kārtā pēc diviem bezvārtu neizšķirtiem pēcspēles sitienos ar 1:3 gan nācās piekāpties Sofijas CSKA.

“Gjilani” Eiropas kausos debitēja 2020./2021.gada sezonā, kad tā pirmajā kārtā vienā spēlē ar 3:1 pieveica Sanmarīno “Tre Penne”, bet otrajā kārtā papildlaikā ar 0:2 piekāpās Nikosijas APOEL.

“Liepāja” šobrīd Latvijas čempionātā ierindojas ceturtajā vietā, bet “Gjilani” aizvadītajā sezonā Kosovas čempionātā ieņēma trešo vietu.

Savukārt “Riga” plkst.20 “Skonto” stadionā mēros spēkus ar Īrijas čempionātā spēlējošo Ziemeļīrijas komandu “Derry City”, kuru pagājušajā nedēļā viesos uzvarēja ar 2:0. Maču tiešraidē translēs kanāls TV4.

Kvalifikācijas otrajā kārtā šī pāra uzvarētāja tiksies ar “Ružomberok” no Slovākijas vai Kauņas “Žalgiris” no Lietuvas.

Pāru uzvarētāji iekļūs UEFA Eiropas Konferences līgas atlases otrajā kārtā, bet zaudētājiem eirokausu sezona būs beigušies.

No Latvijas vienībām vietu otrajā kvalifikācijas kārtā jau nodrošinājusi “Valmiera”, kura tajā tiksies ar Ziemeļmaķedonijas komandas Tetovas “Škendija” un armēņu Erevānas “Ararat” pāra uzvarētāju.