Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā ielikts pamatakmens slēgtajai futbola hallei

Foto – Uldis Dobelis

Ceturtdien Liepājā, Zvejnieku alejā 2, stadiona “Olimpija” teritorijā svinīgi tika iemūrēts pamatakmens slēgtajai futbola hallei un kapsulā nodots vēstījums nākamajām paaudzēm, aģentūru LETA informēja Liepājas administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (“Liepājas partija”) uzsvēra, ka futbols ir komandas spēle, kur uzvarēt var tikai sadarbojoties, tāpat arī šī halles tapšana ir iespējama, tikai pateicoties sadarbībai un atbalstam. Viņš pateicās visiem iesaistītajiem par to, ka beidzot ir tikts līdz tam, ka jau pavisam drīz vairāk nekā 650 mazie Liepājas futbolisti varēs trenēties jaunajā hallē. “Liepāja ir viens no fundamentāli svarīgiem pīlāriem Latvijas futbolā, ar senām un stabilām futbola tradīcijām, tāpēc visi kopā esam pelnījuši modernus un kvalitatīvus apstākļus jaunās futbola paaudzes sagatavošanai,” uzsvēra Ansiņš.

Līdz ar slēgtās futbola halles būvniecību Liepājas pilsētas un reģiona jaunie futbolisti iegūs jaunu attīstības impulsu, jo halle spēs nodrošinātu labus treniņu apstākļus visa gada garumā, ne tikai vasaras sezonā. Kopumā Liepājā ar futbolu nodarbojas aptuveni 650 bērnu – gan Futbola skolā, gan dažādās interešu izglītības programmās un bērnudārzos. Ziemā treniņi tiek pārtraukti vai pārcelti uz sporta zālēm, kas nav piemērotas futbolam, tādēļ bija būtiski bērniem un jauniešiem nodrošināt kvalitatīvu un nepārtrauktu treniņu procesu jebkuros laikapstākļos.

Projektētā ēka – slēgtā, piepūšamā futbola halle – tiks izvietota stadiona “Olimpija” treniņu laukuma zonā, zemesgabala neapbūvētajā dienvidu daļā, ievērojot ugunsdrošības atkāpes līdz esošajām fortifikācijām. Minētā teritorija jau ir aprīkota ar autostāvvietām, tai ir pievilktas galvenās inženierkomunikācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts paredz saglabāt un integrēt jaunajā apbūves koncepcijā esošo futbola laukumu ar tribīnēm, esošās ģērbtuves un vēsturiskās fortifikācijas. Projektētais labiekārtojums pieslēdzas jau izbūvētajam autostāvlaukumam ar tualeti. Iebrauktuve teritorijā ir izbūvēta no Roņu ielas.

Projekts paredz izbūvēt slēgto futbola halli ar visām tai nepieciešamajām inženierkomunikācijām, ceļiem un saimniecības laukumiem, iekļaujot teritorijas apgaismojumu un lietus ūdens novadīšanu. Futbola halles virsbūve un tai piederošais tehnoloģiskais aprīkojums tiek piegādāts kā gatava, rūpnieciski ražota iekārta un to piegādā un uzstāda uzņēmums “Duol”.

Projekts paredz demontēt esošo futbola treniņu laukumu un veikt visas teritorijas planēšanu atbilstoši jaunajam plānojumam un jaunā sintētiskā seguma futbola laukuma tehniskajām vajadzībām un prasībām. Laukumam pa perimetru projektēti halles piepūšamās daļas pamati un tehnoloģiskie laukumi. Futbola halles ziemeļu galā pieslēdzas sportistu ģērbtuvju bloks ar palīgtelpām. Ģērbtuvju bloks projektēts ar visām nepieciešamajām inženieriekārtām un pieslēgts teritorijā esošajiem inženiertīkliem. Projektētais sportistu ģērbtuvju bloks ar kopēju ieeju, vējtveri tālāk savienojas ar futbola halli. Futbola laukuma izmēri ir 102×66 metri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvniecības procesu īsteno SIA Liepājas Olimpiskais centrs, bet pēc halles nodošanas ekspluatācijā apsaimniekošanu veiks SIA “OC Liepāja”.

Līgums par būvdarbiem ar SIA “UPTK” būvobjektā “Slēgtā futbola halle un teritorijas labiekārtojums Zvejnieku alejā 2, Liepājā” tika noslēgts šā gada 1.aprīlī.

Būvdarbus objektā plānots pabeigt šī gada rudenī. Būvdarbu kopējā līguma summa ir 1 895 111 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēkas būvtilpums ir 113 570 kubikmetri (m3), tai skaitā sporta halle – 112 520 m3, ģērbtuvju bloks – 1050 m3, maksimālais pieļaujamais cilvēku skaits hallē – līdz 500 cilvēkiem, ieskaitot ģērbtuvju blokā – 180 cilvēki.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “UPTK” apgrozījums 2020.gadā bija 6,76 miljoni eiro. Uzņēmuma zaudējumi sasniedza 293 751 eiro. Pagājušā gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti. Uzņēmums pieder Zigurdam Kirhneram.

Kā vēstīts, Latvijas Futbola federācija programma četros gados paredz realizēt septiņus slēgto futbola haļļu projektus dažādās Latvijas vietās. Kā pirmo pilnā izmēra apjumto futbola halli šogad atklāja Rēzeknē, nākamā halle plānota Liepājā, pārrunu procesā ir halles būvniecība “Daugavas” stadiona teritorijā Rīgā, projektēt plānots arī halli Cēsīs, bet ar vairākām citām lokācijām turpinās pirmās pārrunas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.