Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā Rožu laukumā tirgojas vērienīgākajā stādu tirgū Kurzemē

Foto – Uldis Dobelis

Trešdien, 4. maijā, Latvijas svētku dienā Liepājā liela rosība valdīja Rožu laukumā, kur notika lielākais stādu tirgus Kurzemē “Pavasaris ziedos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad aprit 15 gadi, kopš tiek organizēts šis apjomīgais un ļoti krāšņais pasākums Liepājā Rožu laukumā.

Šogad dārzu kultūras cienītājus ar stādiem iepriecināja vairāk nekā 55 stādu audzētāji teju no visiem Latvijas reģioniem, piedāvājot plašu Latvijas klimata apstākļiem atbilstošu sortimentu. Savu dalību bija pieteikuši individuālās dārzniecības un kolekcionāri, gan Latvijā lielākie un atpazīstamākie stādaudzētāju uzņēmumi, kā AS “Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija”, SIA “Zemgales Dārzi”, ZS “Bērziņi”, stādaudzētavas “Blīdene”, “Siguldas Dārznieks”, LU rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte”, SIA “Lēpes”, ZS “Liepas” un daudzi citi.

Dalībnieki Liepājā ieradās no Liepājas, Rīgas, Ventspils, Siguldas, Tukuma, Talsiem, Dobeles, Jelgavas, Valmieras, Tērvetes, Bauskas, Ķekavas, Daugmales un citiem novadiem.

Šogad stādu tirgū bija pieejami visplašāko ziemciešu, vīteņaugu, ziedošo krūmu, daudzveidīgu, izsmalcinātu rožu stādi, augststumbru rozes, ūdens rozes, rododendri, dekoratīvo lapu krūmi, ceriņu stādi, smiltsērkšķu stādi, dārza mellenes, vīnogu stādi, viengadīgo augu stādi un daudz citu augu. Savukārt, lai sākotnēji izveidotu augšanai labvēlīgus apstākļus, tirgotāji piedāvāja ekoloģiski tīru, cilvēkiem un apkārtējai videi draudzīgu mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus, īpašus produktus, lai atbrīvotos no sūnām, kā arī dārza inventāru, darba rīkus, aizsardzības līdzekļus un darba apģērbu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.