Pagājušas nedēļas nogalē, 6. maijā, Gulbenē noslēgušies trīs čempionāti svara stieņa spiešanā guļus – Latvijas čempionāts senioriem, Latvijas čempionāts jauniešiem un junioriem un Vidzemes Kauss – Gulbenes novada čempionāts klasiskajā svara stieņa spiešanā guļus, kas bija Latvijas kausa izcīņas piektais posms IPF.

Latvijas čempionāts klasiskajā spiešanā guļus parasti notiek tikai vienu reizi gadā, bet pirmo reizi dalīti no visu grupu apvienotā čempionāta. Šoreiz Latvijas čempionātā startēja jaunieši (līdz 18 gadiem), juniori (19-23 gadi) un seniori (40+/50+/60+/70+ gadi). Atsevišķi gada beigās notiks Latvijas čempionāts open grupai: 24-39 gadi. Latvijas čempionātā klasiskajā spiešanā guļus 2023 piedalījās 81 seniors, 47 jaunieši un juniori no 18 sporta klubiem, arī Lietuvas, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas spēka sporta komandas un biedrības “Libava Powerlifting” pārstāve Karina Grigorjeva.

1. gada Vidzemes Kausā – Gulbenes novada čempionātā klasiskajā svara stieņa spiešanā guļus, LK 5.posmā piedalījās 76 sportisti no 15 sporta klubiem.

Latvijas čempionātu klasiskajā spiešanā guļus 2023 šoreiz no Liepājas komandas “Libava Powerlifting” pārstavēja divi jaunieši un trīs seniori – “Liepājas senioru sporta kluba” (LSSK) biedri.

Latvijas čempionātu dalībnieku rezultāti:

• Karina Grigorjeva sieviešu konkurencē vecuma grupā seniores 40+ (40-49 gadi) kategorijā
    84+kg izcīnīja 1.vietu ar rezultātu 90kg un 1.vietu absolutvērtējumā starp seniorēm 40+ (40-49 gadi).
  • Lāsma Gūtmane sieviešu konkurencē vecuma grupā seniores 40+ (40-49 gadi) kategorijā līdz 84kg debitēja ar 1.vietu ar rezultātu 62.5 kg un 3.vietu absolutvērtējumā starp seniorēm 40+ (40-49 gadi) .
  • Mareks Pūķis vīru konkurencē vecuma grupā seniori 50+ gadi (50-59gadi) kategorijā līdz
    105kg izcīnīja 3.vietu ar personīgo rekordu 132.5 kg.
  • Marta Loreta Heringa vecuma grupā jaunietēs (līdz 18gadiem) kategorijā līdz 63kg debitēja ar 1.vietu ar rezultātu 45kg un 1.vietu absolutvērtējumā starp jaunietēm. Kā arī izcīnīja kausu komandu vērtējumā “jaunietes/juniores”.
  • Ģirts Zabors jauniešu (līdz 18 gadiem) konkurencē kategorijā līdz 66kg izcīnīja 3.vietu ar personīgo rekordu 77.5kg
  1. gada Vidzemes Kausu – Gulbenes novada čempionātu klasiskajā svara stieņa spiešanā guļus, LK 5.posma IPF dalībnieku rezultāti:
  • Karina Grigorjeva sieviešu konkurencē kategorijā 69+kg izcīnīja 1.vietu ar rezultātu 90kg un 1.vietu absolutvērtējumā starp sievietēm.
  • Santa Mickus sieviešu konkurencē kategorijā līdz 63kg izcīnīja 1.vietu ar personīgo rekordu 62.5 kg.
  • Lāsma Gūtmane sieviešu konkurencē kategorijā 69+kg izcīnīja 5.vietu ar rezultātu 62.5 kg.
  • Jurģis Mickus vīru konkurencē vecuma grupā open (24-39gadi) kategorijā līdz 66kg izcīnīja 1.vietu ar personīgo rekordu 97.5 kg.
  • Mareks Pūķis vīru konkurencē vecuma grupā open (24-39gadi) kategorijā līdz 105kg izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 132.5 kg.
  • Emīls Pūķis vīru konkurencē vecuma grupā open (24-39gadi) kategorijā līdz 105kg izcīnīja 3.vietu ar personīgo rekordu 135 kg.
  • Marta Loreta Heringa sieviešu konkurencē kategorijā līdz 63kg izcīnīja 5.vietu ar rezultātu 45kg.
  • Ģirts Zabors vīru konkurencē vecuma grupā open (24-39gadi) kategorijā līdz 66kg izcīnīja 3.vietu ar rezultātu 77.5 kg.

Pēc Latvijas Kausa 5 posmiem kopvērtējumā Liepājas komandai “Libava Powerlifting” spiešanā guļus ir 3.vietā no 29 komandām.