Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas muzejā svinīgi sumina “Goda un gada liepājniekus 2021”

Titulu “Goda liepājnieks 2021” saņēma pedagoģe Valda Dorša. Foto – Kārlis Valkovskis

Piektdien augstāko Liepājas apbalvojumu – titulu “Goda liepājnieks 2021” – saņēmusi pedagoģe Valda Dorša par mūža ieguldījumu pedagoģijā, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā mācot bioloģiju liepājniekiem vairākās paaudzēs, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas domes pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Titulu “Gada liepājnieks 2021” par profesionālu un atbildīgu plaša mēroga vakcinācijas pret Covid-19 organizēšanu riska grupas iedzīvotājiem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā saņēma ģimenes ārste Laila Atiķe, bet par nozīmīgo darbu logopēdijas pamatu izveidē Liepājas izglītības iestādēs un ieguldījumu topošo logopēdu praktiskajā apmācībā darbam ar bērniem – logopēde Astra Austra Bāra.

Tāpat ar titulu “Gada liepājnieks 2021” par profesionālu un mērķtiecīgu darbu, veicinot uzņēmuma “Liepājas enerģija” ilgtspējīgu attīstību un droša, videi draudzīga centralizēta siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanu arvien lielākam iedzīvotāju skaitam Liepājā, saņēma SIA “Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons, bet par jauniešu mentora pakalpojuma ieviešanu Liepājā un projekta “Mentora pakalpojums sociālā riska jauniešiem” veiksmīgu īstenošanu 2021.gadā, veicinot jauniešu labbūtību Liepājas valstspilsētas pašvaldībā – biedrības “YOU+” vadītājs Andris Kāposts

Ar titulu “Gada liepājnieks 2021” par augstiem profesionāliem sasniegumiem, tiesājot basketbola spēļu turnīru Tokijas Olimpiskajās spēlēs 2021.gadā, un Liepājas vārda popularizēšanu starptautiskajā sporta vidē apbalvots basketbola tiesnesis Mārtiņš Kozlovskis, bet par profesionālu un pašaizliedzīgu darbu jauniešu mentālās veselības veicināšanā un atkarību profilakses jomā, nodrošinot atbalsta pieejamību Covid-19 apstākļos jauniešiem un viņu ģimenēm 2021.gadā – Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāles vadītāja Inga Laugale

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par nozīmīgu pienesumu Liepājas un Latvijas tautsaimniecībā, nodrošinot SIA “Jensen Metal” sekmīgu darbību un veicinot attīstību, paplašinoties Karostas Industriālajā parkā 2021.gadā ar titulu “Gada liepājnieks 2021” apbalvota “Jensen Metal” prokūriste Ieva Līmeža, bet par augstvērtīgu un profesionālu darbību, vadot restaurācijas, izpētes un interjera atjaunošanas darbus Liepājas 17.-19.gadsimta interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesnīca” – arhitekte Liesma Markova.

Savukārt par augstiem sasniegumiem 2021.gada sezonā, iegūstot godalgotas vietas Pasaules kausa posmos bobslejā un Eiropas čempionātā, ar titulu “Gada liepājnieks 2021” apbalvot Latvijas bobsleja izlases stūmējs Matīss Miknis, bet par nozīmīgu pētniecisko darbību mūzikas un mākslas terapijas jomā Latvijā un ieguldījumu mūzikas terapijas programmas ieviešanā Liepājā – mūzikas terapeite Mirdza Paipare.

Par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas kultūras dzīves bagātināšanā un teicamiem rezultātiem, sagatavojot Liepājas teātra jauno aktieru kursu, titulu “Gada liepājnieks 2021” ieguva Liepājas teātra režisors Dmitrijs Petrenko, par ieguldījumu atkarību radīto problēmu mazināšanā un jaunu darba metožu ieviešanu Atkarību profilakses centrā 2021.gadā – Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centra sociālajai pedagoģe Dzintra Pole, bet par ieguldīto vērienīgo darbu vēsturiskā pētījumā par Liepājas izglītības jomas vēsturi no 1560. līdz 1918.gadam, apkopotu grāmatā “Tieksme uz gaismu” – rakstniece Anna Protčenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt par Liepājas vārda starptautisku popularizēšanu un izcīnīto uzvaru pasaules maratonskrējienā Antarktīdā “Antarctic Ice Marathon”, uzstādot šī kontinenta skrējiena trases rekordu sievietēm, titulu “Gada liepājnieks 2021” ieguva vieglatlēte Evija Reine, bet par profesionālu un teicamu darbu Covid-19 ierobežošanā Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādēs un atbalstu vakcinācijas procesa organizēšanai Liepājā 2021.gadā – Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

Kopumā šogad tika saņemti 88 pieteikumi apbalvojumu piešķiršanai par 45 personām. Apbalvojumam “Goda liepājnieks 2021” tika saņemti 18 pieteikumi par 17 personām, bet apbalvojumam “Gada liepājnieks 2021” tika saņemti 70 pieteikumi par 28 personām.

Iedzīvotāji no šī gada 10. līdz 29.janvārim tika aicināti pieteikt apbalvojumu saņemšanai tos cilvēkus, kuri ar savu veikumu, degsmi un uzdrīkstēšanos ir snieguši mūsu pilsētas attīstībai un izaugsmei īpašu devumu un kuru veikums Liepājā 2021.gadā bijis īpaši spilgts un pamanāms.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Goda un Gada liepājniekus tradicionāli sveic Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā, īpašā svinīgā ceremonijā.

Iesniegtos pretendentus Goda un Gada liepājnieka titulam izvērtēja Apbalvojumu komisija Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa vadībā, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.