Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas roņi Latvijas dzimšanas dienā dodas kopīgā peldē

Liepājas roņi 18. novembrī Beberliņu ūdenskrātuvē. Foto – Uldis Dobelis

Ceturtdien, 18. novembrī, Liepājā par godu Latvijas dzimšanas dienai četru stundu garumā ziemas peldētāji varēja piedalīties kopīgā peldē “Roņi peld 103”, kas notika Beberliņu ūdenskrātuvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Roņi tika aicināti saposties par godu Latvijai. Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” bija sarūpējis arī lielo Latvijas karogu un mazus karodziņus, lai dalībnieki varētu radīt skaistas bildes. Ūdens temperatūra ceturtdien Beberliņos bija 6.7 grādi, kas šoruden bija zemākā temperatūra ziemas peldētāju iecienītajā ūdenskrātuvē.

“VeloRoņa” vadītāja Inga Krivcova stāsta, ka visi dalībnieki tika uzskaitīti, bet pie balvām tika pirmais, 50., 90. un 103. kārtas numurs. Kopumā ieradās 123 dalībnieki.

Tradīcija ar kopīgu peldējumu atzīmēt Latvijas dzimšanas dienu aizsākās 2018. gadā, kad notika akcija “Roņi peld 100”. Tad vairākās Latvijas pilsētās norisinājās 100 minūšu gari peldējumi, kuru laikā peldētāji nomainīja cits citu. Jaunā tradīcija tika turpināta 2019. gadā – “Roņi peld 101”. 2020. gadā covid-19 pandēmijas dēļ kopīga pulcēšanās vairs nebija iespējama. Tomēr ziemas peldētāji, godinot Latvijas dzimšanas dienu, devās aukstajā ūdenī visi vienā laikā, taču dažādās vietās.

Šogad 18. novembrī ziemas peldētāju klubi atzīmēja valsts svētkus dažādos laikos, un pasākumu atraktīvāku mēģināja padarīt dažādos veidos. Skaitliski lielākie klubi plānoja veikt 103 minūšu peldējumu, jau iepriekš vienojoties, ka dalībnieki uz to ieradīsies nelielās grupās. Bija klubi, kas paredzēja 103 roņu došanos ūdenī ilgākā laika posmā. Skaitliski nelielo klubu dalībnieki devās peldēt vienlaikus, ņemot līdzi Latvijas karogus, uzliekot cepurītes Latvijas karoga krāsās, vai kā citādi radot svētku sajūtu sev un apkārtējiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.