Ceturtdien koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris aicināja mazos klausītājus uz jautru karnevālu – maģiskajā mūzikas skaņu pasaulē uz vienas skatuves satikās lauva, zilonis, ķengurs, gulbis, gailis, dzeguze, bruņurupucis un citi zvēri.
Ceļojumu mūzikas un dzīvnieku pasaulē vadīja aktieris Pēteris Lapiņš, savukārt pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stājās Reinis Lapa. Turklāt bērniem koncertā bija iespēja ar dažādiem mūzikas instrumentiem iepazīties tuvāk, pašiem tos arī izmēģinot, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.
Piecu līdz desmit gadu vecuma kategorijai paredzētais koncerts, kas iekļauts arī kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”, tiks atkārtots 17. maijā pulksten 10 un pulksten 13.
Šajā programmā Liepājas Simfoniskais orķestris savus mazos klausītājus iepazīstināja ne tikai ar franču romantisma komponista Kamila Sensānsa muzikālo svītu “Dzīvnieku karnevāls”, bet arī ar slavenā vācu komponista Roberta Šūmaņa vienu no pazīstamākajiem darbiem “Karnevāls”, kas radies, iedvesmojoties no karnevāla, kas notika viņa dzimtajā pilsētā Cvikavā, Vācijā.
Skaņdarbā kā tēlus komponists iekļāvis arī dažus no saviem draugiem un pats sevi. Koncertā izskanēja atsevišķi fragmenti no šī skaņdarba, un katrs no tiem stāstīja par kādu ar karnevāla tēmu saistītu tēlu vai notikumu.
Tikmēr Kamila Sensānsa humoristiskā svīta “Dzīvnieku karnevāls” ir viens no visu laiku populārākajiem simfoniskajiem darbiem. Sākotnēji tas tika sarakstīts, jokojoties par draugiem un kolēģiem, un satur arī atsauces uz citiem slaveniem muzikāliem darbiem, piemēram, Žaka Ofenbaha kankānu.
Sensānss šo darbu aizliedza atskaņot savas dzīves laikā, uzskatot, ka tā vieglprātīgais raksturs kaitēs viņa kā nopietna komponista reputācijai, līdz ar to pirmos 36 gadus kopš tā tapšanas “Dzīvnieku karnevāls” tika atskaņots vien privātos koncertos. Izņēmums bija svītas slavenākā daļa “Gulbis” (“Le cygne”), kas publisku pirmatskaņojumu piedzīvoja jau 1887. gadā komponista aranžējumā čellam un solo klavierēm.
Foto – Jānis Vecbrālis
Reklāma