Foto – Uldis Dobelis

Fotogalerija no Latvijas čempionāta motokrosā pirmā posma, kas lieliskos laikapstākļos skatītāju pārpildītajā Misiņkalnu mototrasē.

Aizputē MX1 klases kopvērtējumā uzvarēja “MX Moduls” braucējs Kārlis Sabulis. Otrais bija Tomass Šileika, bet trešo vietu ieguva soms Jere Haavisto. Piekto vietu divu braucienu summā ieguva grobiņnieks Uldis Freibergs.

Aizputē pie starta barjeras kopumā stājās 154 motobraucēji no dažādām valstīm.

“Trase bija laba. Likās, ka tā būs daudz cietāka, bet segums bija salīdzinoši mīksts. Man patika trase. Šīs sezonas galvenais mērķis ir dalība Latvijas čempionātā. Jāpalīdz komandai vākt punktus, jo vēlamies iegūt arī komandu kausu. Mums ir labs braucēju sastāvs, tā kā šogad ir visas iespējas tikt arī pie labākās komandas titula,” intervijā LTV teica Kārlis Sabulis.

MX2 klasē divu braucienu summā uzvaras laurus plūca igaunis Meiko Vetiks, aiz sevis atstājot divkārtējo Latvijas čempionu MX1 klasē Tomu Macuku (Rodeo MX). Jāpiemin, ka Macuks, pat braucot ar mazāk jaudīgu motociklu, otro braucienā trasi veica ātrāk par MX1 klases uzvarētāju Kārli Sabuli. Trešais palika Mairis Pumpurs (MX Moduls).

“Lai arī otrajā braucienā neizdevās starts, no piektās sestās pozīcijas izdevās visus apdzīt un uzvarēt braucienu. Šodien mums paveicās ar laikapstākļiem, trase bija ļoti līdzena, un tikai otrajā braucienā viņa nedaudz izdauzījās, līdz ar to visi varēja ātri pabraukt,” pēc uzvaras otrajā braucienā teica MX2 klases Latvijas čempionāta 1. posma sudraba medaļnieks Macuks.

MX Open 250 ccm klases ieskaitē amatieriem par uzvarētāju kļuva Uldis Mustis (MK ASB), attiecīgi otrajā un trešajā pozīcijā atstājot Ansi Anseviču (Rodeo MX) un Sandi Aleksejevu (DAKO Ziemeļvidzeme). MX Open 450 ccm klasē amatieriem nepārspēts divu braucienu summā palika bijušais Latvijas izlases braucējs Leons Kozlovskis (MX Ādaži), aiz muguras atstājot spīdveja zvaigzni Grigoriju Lagutu (KTM Motofavorīts) un Valdi Seratinski (MX Moduls).

Uzvaru MX125 klasē izcīnīja Jānis Mārtiņš Reišulis (KTM Motofavorīts), kurš pērngad Latvijas čempionāta kopvērtējumā triumfēja MX85 klasē. Otro labāko rezultātu uzrādīja Tomass Šaicāns (Rodeo MX), bet trešais palika Roberts Lūsis (Motokurzeme). Ātrākais MX2 junioru klasē bija lietuvietis Ugnis Liulis, otrais – Daniils Kuzmins (Mārupes AMK Bieriņi), trešais – Vinets Pavlovskis (Rambas R).

MX85 klasē par uzvarētāju tika kronēts igaunis Travis Leoks. Vicečempiona godā Leoka tautietis Gregors Kūsks (EMF), bet ar 3. vietu bija jāsamierinās Albertam Knapsim (F.F.F. Sporta klubs). MX85 B ieskaitē TOP3 iebrauca Igaunijas sportists Lūkass Leoks, Toms Dankerts (Mārupes AMK Bieriņi) un Jēkabs Hudolejs (Kristera Serģa Motoklubs).

Iespējams, lielākās intrigas notika Kvadraciklu Open klasē, kur pirmajā braucienā pirmais finišu sasniedza četrpadsmit gadus vecais Kārlis Neija (KTM Motofavorīts), taču otrajā braucienā sportists dēļ traumas uz startu neizgāja. Par uzvarētāju divu braucienu summā kļuva pērnā gada Latvijas čempions Matīss Palēvics (Rodeo MX), kurš pirmajā braucienā bija trešais, bet otrajā braucienā finišu sasniedza kā otrais, taču punkti bija pietiekami, lai šajā posmā kļūtu par uzvarētāju. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa lietuvietis Gediminas Volkavičus, bet trešais palika Valērijs Kuzmins (Gulbenes moto).

Blakusvāģu Open klasē galvenā spēkošanās bija starp pasaules čempionātu medaļnieku Māra Rupeika/Kaspara Liepiņa (MX Moduls) ekipāžu un jaunajiem motokrosa talantiem brāļiem Danielu un Bruno Lielbāržiem. Abas šīs ekipāžas divu braucienu summā savāca vienādu punktu skaitu. Pirmajā braucienā labāks bija Rupeiks ar Liepiņu, bet otrajā – brāļi Lielbārži. Pateicoties panākumam otrajā braucienā, Lielbāržiem pirmā vieta summā, bet Rupeika ekipāža – otrie. Trešie palika bijušā MX1 solo klases braucēja Didža Gorbenko pilotētā ekipāža ar kantētāju Elviju Mucenieku (Rambas R).

Nākamais Latvijas čempionāta posms motokrosā notiks 8. maijā Apē Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē.