Foto no facebook.com/pilsetas.basketbols

Aizvadītāja sestdienā, 2. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas izšķirošās spēles par medaļām Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Par 1. divīzijas čempioniem kļuva “Nīca/BLi” komanda, savukārt, par 2. divīzijas čempioniem otro gadu pēc kārtas kļūst “Lesjofors” komanda.

Diena iesakās ar 2. divīzijas bronzas spēli starp “Kraukļi” un “Gaviezes” vienībām. Spēle kopumā aizritēja spraigā cīņā, bet “Gaviezes” komandai izdevās veikt izrāvienu otrajā ceturtdaļā, un doties puslaika pārtraukumā ar 12 punktu pārsvaru. Otrajā puslaikā “Kraukļu” vienība centās atspēlēties, bet mainīt spēles gaidu neizdevās, un līdz ar to komanda “Gavieze” svinēja uzvaru ar rezultātu 60:42. Uzvarētajiem labākais bija Miks Mizēns ar 17 punktiem, bet zaudētājiem labākais bija Dainis Ābele ar 13 punktiem. Uzreiz pēc spēles par 3. vietu laukumā devās abi 2. divīzijas finālisti – “Fēnikss/Grobiņa” un “Lesjofors” basketbolisti. Spēles gaita kopumā aizritēja līdzīgi ar spraigām cīņām abos laukuma galos, tomēr ar katru ceturtdaļu “Lesjofors” komanda palielināja savu pārsvaru un beigās izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 61:42. Uzvarētajiem rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem bija Armands Alksnis. Savukārt “Fēnikss/Grobiņa” komandā 18 punkti Dāvja Plūmes kontā, portālu “ReKurZeme” informē čempionāta pārstāvis Dāvis Plūme.

Uzreiz pēc 2. divīzijas fināla spēles notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā apbalvoja ne tikai labākās komandas, bet arī apbalvoja 2. divīzijas simbolisko piecinieku – Andrejs Ābele SK”Jumts”, Dāvis Āboliņš “Gavieze”, Viesturs Birsāns “LSSS”, Dāvis Plūme “Fēnikss/Grobiņa” un Fēlikss Stončaitis “Lesjofors”. Par visas sezonas MVP tika atzīts Uldis Veršelis no “Lesjofors” komandas.

Sestdien pēcpusdienā bija pienākusi arī kārta 1. divīzijas bronzas spēlei starp “Grobiņa/Ģeodēzists” un “Kempings ODS” komandām. Izšķirošais moments šajā spēlē bija otrā ceturtdaļa, kurā “Kempings ODS” ielaida savā grozā tikai piecus punktus, bet pretinieku grozā spēja iemest 22 punktus. Atlikušā spēle ritēja līdzīgi, bet iekrātais pārsvars tā arī netika sadeldēts no pretinieku puses un beigās komanda “Kempings ODS” izcīnīja savas pirmās medaļas Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem 1. divīzijas ietvaros ar rezultātu 71:55. Uzvarētajiem labākais bija Sandis Millers ar 20 punktiem, bet zaudētājiem labākais bija Edijs Silnieks ar 14 gūtajiem punktiem.

Visbeidzot kārta bija pienākusi ilgi gaidītajam 1. divīzijas finālam starp diviem nesamierināmiem konkurentiem “Nīca/BLi” un “Oskara Transports”. Laukumā bija vērojams laba līmeņa basketbols, bet jāatzīst ka šī nebija “Oskara Transporta” diena, jo “Nīca/BLi” komanda no pirmās spēles minūtēm līdz pat spēles beigām audzēja tikai savu pārsvaru, kā rezultātā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 90:53. Uzvarētajiem labākais bija Arnis Ate ar 28 punktiem, bet zaudētajiem labākais bija Kristaps Miglinieks ar 17 gūtajiem punktiem.

Līdzīgi kā 2. divīzijas ietvaros, arī šoreiz pēc fināla spēlēm notika apbalvošanas ceremonija, ne tikai komandām, bet arī individuāli spēcīgākajiem spēlētajiem, jeb simbolisko piecinieku. Par 1. divīzijas labākajiem šī gada spēlētajiem tika atzīti Dāvis Silenieks “Kempings ODS”, Gatis Jagmins “Grobiņa/Ģeodēzists”, Edgars Sviklis “Oskara Transports”, Raivis Kalējs “Nīca/BLi”, Kristaps Miglinieks “Oskara Transports”. Par visas sezonas MVP tika atzīts Arnis Ate no “Nīca/BLi” komandas.

Pasākuma laikā arī norisinājās “Tālmetienu”, “Meistarības” un “Ātruma un precizitātes konkurss pāros” konkursi, un kā arī pirmo reizi norisinājās “Slum Dunk” konkurss, kas beigās izvērtās par īstu šovu. Tālmetienu konkursa finālā lielisku precizitāti nodemonstrēja Vairis Pusaudzis no “Nīca/BLi” komandas, iemetot 19 punktus un kļūstot par 2021/22 gada sezonas tālmetienu konkursa uzvarētāju. Meistarības konkursā no 12 dalībniekiem finālā iekļuva Gustavs Emīls Arājs no “LSSS” komandas un Artūrs Vikštrēms no “Liepājas Universitātes” komandas. Finālā veiksmīgāks izrādījās Gustavs Emīls Arājs, kurš arī kļuva par 2021/22 gada sezonas “Meistarības” konkursa uzvarētāju. Šogad jaunums arī bija “Ātruma un precizitātes konkurss pāros”, kurā no katras komandas piedalījās pa diviem dalībniekiem, un par pirmo “Ātruma un precizitātes konkurss pāros” uzvarētajiem kļuva Gunārs Rodovičs un Artis Lazdenieks “Kempings ODS”. Dienas ilgi gaidītais “Slum Dunk” konkurss nelika vilties, kurā Raivis Kalējs finālā ar kārtīgu šovu uzvarēja Miku Mizēnu, un kļuva par pirmo Liepājas pilsētas basketbola čempionāta “Slum Dunk” konkursa uzvarētāju.

Līdz ar to 2021/22 gada Liepājas pilsētas basketbola čempionāts ir noslēdzies, un ir noskaidrojies, ka nākošgad tiesības pievienoties 1. divīzijas komandām ir izcīnījusī “Lesjofors” komanda. Protams, izmaiņas čempionāta norisē vēl var notikt līdz nākošā gada sākumam, līdz ar to spriest par nākošā gada komandu izvietojumu divīzijās ir vēl par agru.

Organizatori saka paldies visām komandām par piedalīšanos un cer nākošgad uz vēl vairākām komandām Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Liels padies arī Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldei, bez kuras atbalsta šis čempionāts noteikti nebūtu tik notikumiem bagāts.