Foto no organizatoru arhīva. Garā distance Papes mežos.

Papes mežos un Liepājā aizvadītas divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, kurās uzvaru kopvērtējumā izcīnīja igaunis Kenijs Kivikass un somiete Milja Vētaja.

Savukārt sprinta distancē Liepājā triumfēja lietuviete Tekle Emīlija Gvildīte un igaunis Jurgens Jonass. Šogad sacensības pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 840 orientieristu no septiņām valstīm, starp kuriem 80 bija elites grupu dalībnieki, portālu “ReKurZeme” informē Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks.

Īpašs prieks par pašmāju orientieristi, saldenieci Elzu Ķuzi, kura, pārstāvot orientēšanās klubu Alnis/JNSC, debijas gadā Kurzemes pavasara elites grupā spēcīgā konkurencē izcīnīja augsto 3. vietu.

Kurzemes pavasara divu dienu kopvērtējumā sieviešu elites grupā (W21E) somiete Milja Vētaja 1. vietu izcīnīja ar kopējo laiku 1 stunda un 42 minūtes. Atpaliekot no līderes četras minūtes, 2. vietā ierindojās lietuviete Gabija Ražaitite-Saunoriene, savukārt 3. vietā ierindojās Elza Ķuze, kura atradās deviņas minūtes aiz līderes.

Vīriešu elites grupā abās sacensību dienās līderi startēja stabili, nosargājot savas sākotnējās pozīcijas. Kopvērtējumā uz pjedestāla kāpa trīs igauņi, no kuriem brāļi Sildi, ar saknēm Latvijā, pārstāvēja orientēšanās klubu “Alūksne”.

Vīriešu elites grupā (M21W) Kurzemes pavasara kopvērtējumā 1. vieta igaunim Kenni Kivikas, divu dienu kopsummā finišējot ar laiku 1 stunda 41 minūte. Aiz līdera sekoja brāļi Timo Silds, kurš 2. vietā ierindojās ar divu minūšu deficītu, bet Lauri Silds no līdera atpalika par nepilnām četrām minūtēm, ierindojoties 3. vietā.

Savukārt sprinta distancē Liepājā dinamiskās un ātrās sacensībās uzvaru starp dāmām elites grupā ieguva lietuviete Tekle Emīlija Gvildīte, 3,2 km garo distanci veicot 13 minūtēs un 19 sekundēs. Ar 14 sekunžu deficītu 2. vietā ierindojās somiete Milja Vētaja, bet 41 sekundi aiz līderes 3. vietā finišēja cita somiete Ulrika Otila.

Bet starp vīriem 3,9 km garajā distancē labākais bija igaunis Jurgens Jonass ar laiku 14 minūtes un 7 sekundes, kuram pēc 4 sekundēm sekoja tautietis Kenijs Kivikass un latvietis Andris Jubelis no orientēšanās kluba “Mežmalas/Madona”, kurš finišēja 42 sekundes aiz līdera.

1. un 3. aprīlī Papē un Liepājā notika divu dienu sacensības “Kurzemes pavasaris”, ar ko tika atklāta arī jaunā orientēšanās Latvijas kausa sezona. Divās sacensību dienās orientieristi veica trīs distances – vidējo, garo un sprinta distanci. Sacensību “Kurzemes pavasaris” kopvērtējumā tika ieskaitīta vidējā un garā distance. Savukārt sprints tika vērtēts Latvijas kausa ietvaros. Turklāt gan vidējā, gan sprinta distance iekļauta Starptautiskās orientēšanās federācijas sacensību kalendārā, kur elites sportisti saņēma ieskaites punktus pasaules ranga vērtējumā.

Šogad Kurzemes pavasara sacensības pulcēja labākos orientieristus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, kā arī Lielbritānijas, Polijas un ASV.