Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Priekulē, iemūrējot jaunā depo kapsulu, stiprinās Latvijas mugurkaulu

Finanšu ministrs Jānis Reirs mēģina kapsulā dabūt iekšā TV programmu. Foto – Uldis Dobelis

Ceturtdien, 2. jūnijā, Priekulē, Galvenā ielā 6, notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta jaunā Priekules depo kapsulas iemūrēšanas pasākums, kas ir vēsturiski nozīmīgs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta infrastruktūras un darba apstākļu uzlabošanā, kā arī sabiedrības drošības un civilās aizsardzības jomas stiprināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā piedalījās un klātesošos uzrunāja Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons, Finanšu ministrs Jānis Reirs, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktore Ramona Innusa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš, Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Grūbis, A/S “RERE Grupa” pārstāvji un Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

“Visus gribu sveikt šajā svinīgajā brīdī, kad iemūrēsim kapsulu mūsu topošajā ēkā. Šī ēka būs ar lielu perspektīvu. Tā būs paredzēta gan glābējiem, gan policistiem, iespējams, vēl kādām struktūrām, gan iekšlietu jomā, varbūt pat medicīnas jomā. Patiesībā tas ir vēl vairāk un plašāk. Mēs ļoti labi zinām, kādi šobrīd ir izaicinājumi mūsu sabiedrības priekšā. Mēs ļoti labi zinām, kādi šobrīd ir notikumi tepat netālu aiz mūsu robežas. Mēs zinām, kā šie notikumi ietekmē mūsu valsti un mūsu sabiedrību. Šobrīd mēs, būvējot ēku, ja paskatāmies uz mūsu valsti kā uz ķermeni, tad kulaks un muskuļi ir mūsu armija, bet mugurkauls ir visa mūsu iekšlietu sistēma kopumā. Visi dienesti, kas nodrošina iekšējo drošību,” uzrunājot klātesošos, uzsvēra K. Eklons.

“Mēs ļoti labi zinām, lai cik spēcīgi būtu muskuļi, lai cik spēcīgi ir kulaki, ja nebūs mugurkauls, nebūs stipras, drošas un nākotnē virzītas valsts, tāpēc šī kapsula, ko mēs šodien iemūrēsim, tā nav vienkārša kapsula kārtējās ēkas pamatos. Tā ir kapsula mūsu valsts turpmākai drošībai,” norādīja Iekšlietu ministrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

K. Eklons piebilda, ka šie depo mūsu valstī kā nekā agrāk ir ļoti aktuāli, jo tieši šie vīri un dāmas, kas ir galvenie izpildītāji iekšējās drošības nodrošināšanā. Tieši uz viņu pleciem balstās visa atbildība. “Viņiem ir vajadzīgi gan apstākļi, gan resursi, lai spētu pildīt darbu, ko sabiedrība no viņiem sagaida, lai mēs visi kopumā virzītos uz drošu, pārtikušu un ar tālu skatienu perspektīvā pielidītu valsti,” teica K. Eklons.

“Es domāju, ka mēs vairs nepieļausim tādas kļūdas, ka mašīnas depo nevar iebraukt. Šī depo ēka un pārējās uzbūvētās ēkas būs pilnībā atbilstošas visām prasībām. Liels prieks, ka ir iespēja krasi mainīt darba vides nodrošinājumu glābšanas dienestiem. Vēl lielāks prieks ir par algu reformu trim nākamajiem gadiem, kuros tiks palielināts atalgojums darbiniekiem,” stāsta J. Reirs.

Savukārt O. Āboliņš papildināja, ka šie ir svētki ne tikai glabējiem, bet visai sabiedrībai, jo šis ir viens mazs kārtējais solis iekšējās drošības attīstībai un nodrošināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai katrā pilsētā ir tāds depo, lai mēs varētu tikties tikai pa svētku reizēm, lai puikas var atpūsties,” abiem ministriem dāvinot Grobiņas slaveno kliņģeri, piebilda A. Priedols.

“Šo un pārējos depo mēs īstenojam saskaņā ar tipveida projektu. Tam ir savas priekšrocības, jo visos objektos ir līdzvērtīgi risinājumi. Turklāt mēs nebūvēsim tikai ēku, bet arī visu ar to saistīto infrastruktūru – savienojumus ar apkārtējām ielām, stāvvietas, ūdensapgādi, sadzīves notekūdeņu kanalizāciju, elektroapgādi, siltumapgādi un citus inženiertīklus,” norāda “RERE Grupa” valdes loceklis Edgars Vēveris.

Šo astoņu jauno depo būvniecība visā Latvijā izmaksās nedaudz vairāk nekā 11 miljoni eiro. Ņemot vērā šī brīža sadārdzinājumu būvniecības nozarē, papildus nepieciešami vēl aptuveni 3,5 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgajā pasākumā klātesošajiem bija unikāla iespēja – virtuāli “izstaigāt” jauno depo ar 3D brillēm, ko izmantoja gan ugunsdzēsēji, gan ministri.

Iekšlietu ministrijas padotībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar A/S “UPB” izstrādājusi tipveida Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo ēku skiču projektus, uz kuru pamata SIA “ZENG” un SIA “RERE Būve” izstrādāja būvprojektus un šobrīd veic būvdarbus astoņās Latvijas pilsētās.

Iekšlietu nozares budžeta prioritātes ir atlīdzība, izglītība, darba apstākļu uzlabošana un augstas kvalitātes pakalpojumi sabiedrībai. Iekšlietu nozares infrastruktūras attīstībai paredzēta jaunu VUGD depo būvniecība Kandavā, Saulkrastos, Rūjienā, Aizputē, Priekulē, Dagdā, Ilūkstē un Iecavā. Šajos centros vienuviet plānots izvietot gan ugunsdzēsības depo, gan Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta struktūrvienības.

Savukārt no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļiem katastrofu pārvaldības centrus iecerēts uzbūvēt Liepājā, Daugavpilī, Madonā, Alūksnē, Līvānos, Salacgrīvā, Talsos, Tukumā, Viļānos un Alsungā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.