Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Rīgas Domā izskanējusi “Ziemassvētku prelūdija”

Foto – Mārcis Gaujenietis

Aizvadītajā sestdienā Rīgas Doma baznīcā jau 15.reizi notika viens no skaistākajiem ziemas muzikālajiem pasākumiem – operas dīvas Ineses Galantes rīkotie koncerti “Ziemassvētku prelūdija”. Lai to varētu apmeklēt visi interesenti, pasākuma organizatori – Ineses Galantes fonds – sarīkoja dienas papildkoncertu. Arī tas pulcēja maksimāli pieļaujamo skatītāju skaitu, ievērojot visus valstī notektos ierobežojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīdzinieki un pilsētas viesi izbaudīja klasiskās un garīgās mūzikas diženumu izcilu mākslinieku un mūziķu izpildījumā. Majestātiskās viduslaiku baznīcas velvēs izskanēja Pergolēzes, Kačīni, Verdi, Rosīni, Hendeļa skaņdarbi spožā soprāna Ineses Galantes un kontrtenora Sergeja Jēgera izpildījumā. Visā savā majestātiskumā bija dzirdama Šarla Marijas Vidora, Bēthovena, Džordanī mūzika, ko meistarīgi izpildīja izcilais ērģelnieks un komponists Aivars Kalējs, portālu “ReKurZeme” informē Ineses Galantes fonds.

Koncertā piedalījās jauni, spilgti mūziķi, konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti: pianiste Melissa Takanbekova artistiski izpildīja Kloda Debisī “Pirmo arabesku”, akordeoniste Alisa Siliņa virtuozi izpildīja “Ziemu” no Vivaldi “Gada laikiem”, tāpat koncerta klausītāji izbaudīja Žila Masnē skaņdarbu “Meditation” jaunās, talantīgās vijolnieces Marijas Gevorkjanas (Maria Gevorkian) izpildījumā. Āriju no Mocarta operas “Dons Žuans” Inese Galante dziedāja duetā ar jauno, talantīgo baritonu Daniilu Kuzminu. Tāpat skanēja aizkustinošā Ziemassvētku himna “Klusa nakts, svēta nakts”, kuru izpildīja Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā.

Pasākuma svinīgumu izcēla īpašās gaismas Doma baznīcā. Katedrāles gotiskās velves koncertu “Ziemassvētku prelūdija” laikā pārvērtās – dinamiskas gaismas instalācijas, kas harmoniski saskanēja ar mūzikas kontekstu, radīja krāšņas pasakas atmosfēru. Kā ierasts, gaismas risinājumu koncepciju un scenogrāfiju izstrādāja Ineses Galantes fonda direktore un pasākumu producente Diāna Galante.

Svētku pasākuma noslēgumā Ineses Galante pateicās un apsveica publiku: “Šodien bija ļoti emocionāli silts vakars, es mūs visus izjūtu kā vienu lielu ģimeni. No visas sirds novēlu visiem veselību, garu mūžu un nekad nezaudēt optimismu. Es ticu, ka drīz mēs visi varēsim tikties biežāk un redzēt viens otra smaidu. Lai Ziemassvētki nes sirdī prieku, mīlestību un cerību. Mīlu un skūpstu visus! Jūsu Inese Galante.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.