Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vai Durbes ezers zaudē savu popularitāti? 1. maijā sver līdakas

Pirmdienas, 1. maija, pusdienlaikā Dienvidkurzemes novada Durbes ezerā copmaņi tika gaidīti krastā, lai svērtu līdakas. Lielāko zaļsvārču īpašnieki varēja tikt pie balvām.

Durbes ezers 1. maijā modās rāms, bet ar pamatīgu miglu, kurā orientēties bija neiespējami. Savukārt pēc tam diena izvērsās vējaina. Cope līdaku sezonas atklāšanā bija dažāda. Kāds mājās brauca ne tikai tukšā, bet pat bez neviena piesitiena. Cits krastā piestāja ar vairākām zaļsvārcēm.

Pat neviens pisitiens
"Vispār neviena sitiena! Redzēju, kā viens izvilka un viens jau bija izvilcis. Pusseptiņos iebraucām ezerā. Varbūt laiks pie vainas. Zinu, kad vienu gadu te biju, tad bija pat ledus virsū, maza plēvīte. Pēc divpadsmitiem saulīte uzsildīja, tad sāka ņemt," atminas liepājnieks Valdis Millers. Viņš pirms pusdienlaika jau bija krastā, lai pēc neveiksmīgā sākuma Durbes ezerā uz kādu lomu cerētu Liepājas ezerā.

"Šoreiz nekas. Kopā ar sievu mainījām mānekļus, gan ar lieliem metām, gan maziem, bet nekas. Arī velcējām," stāsta liepājnieks Dzintars Gailis, kurš copēja kopā ar sievu Mairu Straupenieci. Sezonas atklāšanā lēmums braukt uz Durbes ezeru bijis spontāns.

"Man patīk, ka šeit labi var laivu ielaist. Liepājā ir viena laivu ielaišanas vieta. Tur ir pilns. Cilvēki nemāk nolikt mašīnas," novērojis Dz. Gailis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ReKurZeme.lv abonementu:

"ReKurZeme.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ReKurZeme.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ReKurZeme.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.