(papildināts ar bildēm) FOTO: Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolā intriģējoši noskaidro šaha čempionus

Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha čempionāta medaļu ieguvēji. Foto – Rudīte Bērziņa.

Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolā noslēdzies populārais šaha čempionāts, kurā intriga valdīja līdz pat pēdējām kārtām.

Tradicionāli Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha čempionāts tiek uzsākts februārī par godu Grobiņas dzimšanas dienai un finišē maijā. 31. maijā svinīgajā pasākumā notika uzvarētāju apbalvošana. Sacensības uzsāka 60 šahisti. Finišēja 58. Vienlaicīgi notika četri turnīri. Apdomas laiks partijai 40 minūtes jeb 20 minūtes katram spēlētājam. Šogad visos turnīros medaļu saņēmēji izšķīrās burtiski pēdējās spēlēs. Cīņas bija spraigas. 1.-2.klašu turnīrā cīnījās pat 22 jaunie šahisti. Sacensības palīdzēja tiesāt arī 7a.klases skolēns Eduards Vārna, portālu “ReKurZeme” informē šaha pulciņa vadītāja Rudīte Bērziņa.

Piedzīvojot tikai vienu zaudējumu, 1. līdz 2. klašu grupā par uzvarētāju kļuva Erlends Bokums. Otro vietu ieguva Ralfs Kontrausks, trešais bija Ulvis Stalidzāns. Labāko sešniekā vēl iekļuva Viesturs Krūmiņš, Ernests Lejnieks un Valters Vītols-Vītoliņš.

Meitenēm 1. līdz 2. klašu grupā uzvarēja Karolīna Markus-Narvila. Otrā bija Sofija Kņūtiņa, bet trešo vietu ieguva Marta Flakse. Labāko sešniekā vēl iekļuva Emīlija Gusta, Amēlija Žimante un Elza Āboliņa.

“Šajā grupā jāuzslavē Karolīna Markus–Narvila, kura nezaudēja nevienu spēli un bija uzvarētāja arī kopvērtējumā,” priecājas R. Bērziņa.

Piedzīvojot tikai vienu zaudējumu, 3. līdz 4. klašu grupā zēniem triumfēja Haralds Jākobsons. Otro vietu izcīnīja Semīrs Veits, trešais bija Elvis Baumanis. Labāko sešniekā vēl iekļuva Pēteris Bardulis, Ernests Lauberts un Matīss Salms-Šalms.

Meitenēm 3. līdz 4. klašu grupā uzvarēja Vijolīte Pujēna, otro vietu izcīnīja Nora Paegle, bet trešā bija Estere Galdika.

Savukārt 5. līdz 6. klašu grupā zēniem pirmo vietu ieguva Ernests Jēkabsons, otrais bija Toms Ernests Virbulis, bet trešo vietu ieguva Marats Markovskis. Labāko sešniekā vēl iekļuva Gatis Jašmonts, Gustavs Grietēns un Roberts Gedovius.

Meitenēm 5. līdz 6. klašun un 7. klašu grupā uzvarēja Evelīna Markus-Narvila, otrā bija Laura Paegle, bet trešo vietu ieguva Meldra Paegle.

“Šajā turnīra grupā bija visspraigākās cīņas. Turnīrā stabils līderis bija Toms Ernests Virbulis, kuram Ernests Jēkabsons par puspunktu aizgāja garām tieši pēdējā kārtā,” stāsta šaha pulciņa vadītāja.

Par uzvarētāju 7. līdz 12. klašu grupā zēniem kļuva Verners Valters Skrastiņš. Viņš piedzīvoja tikai vienu zaudējumu. Otrais bija Gustavs Baumanis, bet trešo vietu ieguva Artūrs Meiers. Meitenēm šajā klašu grupā uzvarēja Ieva Pūstniece, otrā bija Tīna Evelīna Virbule, bet trešā palika Estere Ilze Ozoliņa.

“Labākajiem šahistiem medaļas un Diplomus sagādāja skola. Taču šogad šaha čempionātam bija lielisks vecāku un vecvecāku atbalsts. Par breloku (atslēgām vai mugursomām) ar uzrakstu “Lieliskais šahists” 100 % visiem turnīra dalībniekiem, kā arī diviem gardiem klinģeriem šahistiem tikšanās reizei ar lielmeistari Danu Reiznieci –Ozolu parūpējās Dzintra un Viesturs Niedoli – zemnieku saimniecība “Saules”,” norāda R. Bērziņa.

Pirmo trīs vietu ieguvējiem tālruņu aksesuārus un ceļojumu pudeles sagādāja Evita un Jānis Virbuļi. Par 100% visiem šahistiem dāvātājam pildspalvām un šokolādēm pateicība a/s”Lauma Lingerie” Lindai Matisonei. Par skaistajiem pārsteiguma maisiņiem ar gardumiem 1.-2.klašu šahistiem un saldumiem 3.-12.klašu šahistiem paldies Ilvai un Mārtiņam Markus-Narviliem, Solvitai un Ģirtam Bokumiem. Paldies par atsaucību arī Solvitai Stalidzānei. Šahistu vārdā pateicība par pārsteiguma balviņām visiem atbalstītājiem.

Šogad Z.M.Grobiņas vidusskolas šahistiem bija arī veiksmīgs starts Latvijas skolu skolēnu šaha olimpiādē, kurā skolas šahisti aktīvi piedalījās.Februārī un martā, katru trešdienu no plkst.19,00 – 21,20 notika atlases turnīri, ko var vērtēt par grūtiem, jo notika vēlu vakaros – darbdienās un vienlaicīgi piedalījās 200- 300 šahisti (ieskaitot sporta skolu audzēkņus) , kur daudz atkarājas no veiksmes izlozē un interneta pieslēguma ātruma. Pēc atlases turnīru rezultātiem no 125 Latvijas skolām Grobiņas vidusskola bija 14.vietā uzreiz aiz Rīgas skolām. Aktīvākās skolas šahistes šajos turnīros, kas neizlaida nevienu kārtu, bija māsas Karolīna un Evelīna Markus – Narvilas. Aprīlī pa klašu grupām notika reģionālie turnīri. Vienā turnīrā vienlaicīgi startēja Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes skolas, izņemot Rīgas reģiona. Šajās reģionālajās sacensībās 3.vieta un 1.vieta Kurzemē.