Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šahisti cenšas apspēlēt lielmeistari Danu Reiznieci-Ozolu

Lielmeistare Dana Reizniece-Ozola simultānspēlē ar Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha pulciņa labākajiem audzēkņiem. Foto – Uldis Dobelis

Pirmdien, 23. maijā, liels notikums bija Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha pulciņa dalībniekiem. Pie viņiem ciemojās Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rīkotājdirektore un valdes priekšsēdētāja vietniece lielmeistare Dana Reizniece-Ozola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

D. Reiznieces-Ozolas ciemošanās reizē galvenais notikums bija simultānspēle, kura notika skolas pagalmā. “Simultānspēlē parasti spēlē ar desmi līdz piecpadsmit šahistiem. Dana bija gatava iepriecināt vairāk grobiņniekus un spēlēja ar 20 šahistiem, par ko esam pateicīgi, jo tas nav viegli vienlaicīgi ar tik lielu šahistu skaitu,” stāsta Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha pulciņa vadītāja Rudīte Bērziņa. Viņa norāda, ka visi spēlējošie saņēma Apliecinājumu ar autogrāfu par spēli ar lielmeistari.

Kopumā Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šaha pulciņā šogad darbojas 60 šahisti. Iespēja spēlēt bija 20 šahistiem. “Aktīvākajiem, centīgākajiem un tiem, kas aktīvi spēlēja Latvijas skolu šaha olimpiādē. Skatoties arī, lai pārstāvētas būtu dažādas vecuma grupas,” skaidro šaha pulciņa vadītāja.

Šaha pulciņa dalībnieki bija ļoti sakoncentrējušies spēlei pret lielmeistari, tāpēc simultānspēle ieilga daudz ilgāk nekā bija plānots. Neizšķirti ar D. Reiznieci-Ozolu cīnījās Toms Virbulis, Ieva Pūstniece un Verners Skrastiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc simultānspēles Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols šahistiem pasniedza Diplomus par sasniegumiem Latvijas skolu šaha olimpiādē.

Jau vairākus gadus Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas šahisti aktīvi piedalās Latvijas skolu šaha olimpiādē. No 2022. gada 9. februāra līdz 30. martam katru trešdienu no pulksten 19 līdz 21.20 internetā notika atlases turnīri, kuros aktīvi piedalījās 19 grobiņnieki. “Turnīri bija grūti, jo notika darbdienās – vakaros, spēlēja visa Latvija, ieskaitot sporta skolu audzēkņus, un vienlaicīgi bija 200 līdz 330 šahistu turnīrs, kur daudz kas ir atkarīgs no veiksmes izlozē. Kopumā nostartējām veiksmīgi – no 125 Latvijas skolām atlases turnīros bijām 14. vietā, uzreiz aiz Rīgas reģiona skolām, Kurzemē labākie rādītāji, par ko ieguvām papildus dalībnieku vietas reģionu sacensībās,” priecājas R. Bērziņa.

Iesākumā turnīri internetā tiešsaitē bija kas jauns un nezināms – gan skolotājai, gan šahistiem. Taču veiksmīgi viss tika apgūts un iegūtas jaunas zināšanas, pieredze sacensībās internetā tiešsaitē. “Šahistiem tas ir liels rūdījums, jo divu, trīs stundu laikā bez pārtraukuma nākas izspēlēt no astoņām līdz 17 partijām, kas nav viegli. Sporta skolu audzēkņiem tā ir ikdiena, bet šaha pulciņa dalībniekiem tas ir pamatīgs rūdījums,” norāda šaha pulciņa vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aprīlī notika Latvijas skolu skolēnu reģionālās sacensības pa klašu grupām. 1.- 4.klašu meitenēm Kurzemē 2.vieta Karolīnai Markus-Narvilai, 3. vieta Sofijai Kņūtiņai.

Skola ir saņēmusi arī Diplomus par 3. vietu reģionālajās sacensībās no 62 skolām (Vidzemes, Latgales, Zemgales, Kurzemes skolas spēlēja vienā turnīrā, izņemot Rīgu). Kurzemē grobiņnieki ieguva pirmo vietu.

Lielmeistare D. Reizniece-Ozola sniedza arī ļoti interesantu meistarklasi un dāvāja šaha grāmatas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.