Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Grīdas siltināšana – kas jāņem vērā?

Lai no mājokļa neaizplūstu apkures sistēmas saražotais siltums, būtiski ir ne tikai kvalitatīvi nosiltināt ārsienas, jumta konstrukcijas un bēniņu pārsegumus, bet arī likvidēt grīdās esošos aukstuma tiltus. Tādējādi grīdu siltināšana ar atbilstošiem siltināšanas materiāliem palīdzēs mazināt temperatūras svārstības telpās un ieekonomēs apkures izmaksas.

Grīdas siltināšana – priekšrocības
Labāka energoefektivitāte un izmaksu ietaupījums nav vienīgās priekšrocības, kuras sniedz grīdas siltināšana. Tāpat tiek uzlabota arī skaņas izolācija starpstāvu pārsegumos, paaugstināsies komforta līmenis mājoklī, samazināsies mitrums pagraba telpās un uzlabosies arī iekštelpu gaisa kvalitāte, jo caur spraugām iekštelpās vairs nevarēs iekļūt putekļu daļiņas no ārtelpas.

Siltināšanas metodes atbilstoši grīdas konstrukcijai
Lai sasniegtu visus grīdas siltināšanas sniegtos ieguvumus, ir jāņem vērā gan grīdas konstrukcija un materiāli, gan atrašanās vieta mājoklī. Šie aspekti ietekmē piemērotāko izvēli, kad tiek meklēti siltināšanas materiāli, kā arī to ieklāšanas metodi.
Piemēram, starpstāvu pārsegumam ir piemēroti siltināšanas materiāli ar labām skaņas izolācijas īpašībām, bet grīdām uz grunts – siltumizolācijas materiāli ar augstu siltumizolācijas spēju un izturību pret kapilāro mitrumu.

Biežākās siltināšanas kļūdas, no kurām izvairīties
Lai sasniegtu augstus energoefektivitātes rādītājus, īpaša uzmanība ir jāvelta savienojuma vietām gan starp siltumizolācijas materiāliem un būves konstrukcijām, gan savstarpēji starp siltināšanas materiālu slejām. Tādēļ, īpaši siltinot grīdas, nedrīkst aizmirst par savienojuma vietām ar sienām.

Ja šīs vietas būs slikti nosiltinātas, aukstuma tilti saglabāsies, radot riskus mitruma un pelējuma attīstībai. Turklāt, siltumizolācijas plātņu materiālus ir jāpiegriež precīzi un tos nedrīkst saspiest vai citādi deformēt. Taču, siltinot ventilējamās grīdas, ir jāatceras neaizklāt speciālās ārējas ventilācijas atveres. Gaisa cirkulācija šādas konstrukcijas grīdām palīdz novērst mitruma rašanos un samazina pelējuma rašanās riskus.

Lai arī jebkurš būvmateriālu veikals piedāvā plašu siltumizolācijas materiālu klāstu un ir brīvi pieejamas ieklāšanas instrukcijas, labāk siltināšanas darbus un aprēķinus uzticēt speciālistiem. Tas palīdzēs izvairīties kļūdām.

Uzņēmumā Vides Tehnika mājas lapā www.videstehnika.lv ir pieejami ne tikai kvalitatīvi siltināšanas materiāli un apkures sistēmas, bet šeit ir iespējams arī iegūt pieredzējušu speciālistu konsultācijas. Speciālisti palīdzēs rast ilgtspējīgāko risinājumu konkrētajai situācijai, ņemot vērā visatbilstošākos siltināšanas materiālus un iespējamās ieklāšanas tehnoloģijas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.