Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Grobiņā sestdien iespaidīgi notiks motofestivāls “Seeburg Bikerland”

Motofestivāla “Seeburg Bikerland” lielākais notikums ir parādes brauciens cauri Grobiņai. Foto – Uldis Dobelis

Sestdien, 6. augustā, Grobiņas pilsētā jau devīto reizi norisināsies par tradīciju kļuvušais “Seeburg Bikerland” motofestivāls, kas pulcē ievērojamu skaitu moto entuziastu no Dienvidkurzemes novada, kā arī no visas Latvijas un ne tikai, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis festivāls ir pamatīgi iesakņojusies tradīcija Grobiņā, kuru nedrīkst lauzt un bez kuras Grobiņas vasara nav iedomājama!” par pasākuma nozīmību stāsta Grobiņas pilsētas kultūras darba organizatore Monta Saldeniece.

Šī gada motofestivāla devīze – ”Jauda, spēks un enerģija”, kas īsi un konkrēti atspoguļo pasākuma būtību un caurvij visu festivāla programmu. “Jauda – tie ir moči, motoru rūkoņa un spēkratu jauda. Spēks – Gvido Šalma un ielu vingrotāju šovs, kā arī mērīsim, cik spēcīga ir Grobiņa, bet enerģija – tā ir mūzika!” izvēlēto devīzi skaidro M. Saldeniece. Dienas laikā festivāla apmeklētāji varēs apmeklēt tirdziņu, iemūžināt apmeklējumu foto kastē un nofotografēties uz vai pie Harley Davidson motocikla. Par kārtīgu izklaides devu parūpēsies YouTube zvaigzne un komisko moču triku meistars Tēvocis Žoriks, kurš ar saviem piedzīvojumiem iekarojis fanu sirdis visā pasaulē.

Kā viens no festivāla centrālajiem notikumiem trasē Ventspils krustojumā A9, būs Latvijas čempionāta 5. posms mopēdiem “Zelta mopēds”, kas šogad Grobiņā norisināsies trešo reizi. “Kad mani pirmo reizi uzrunāja organizēt “Zelta mopēdu”, es ar vislielāko gandarījumu uzņēmos šo pienākumu, jo esmu uzaudzis ar motosportu un mopēdiem. Tieši “Zelta mopēdā” ir viss tas interesantais – retro mopēdi, tie dūmi un retro ekipējums. Ja vēl tas retro ir “uzķīlēts”, ko vairāk piebilst! Tas īpašais ir tajā, ka šis pasākums nav ikdienišķs, katru nedēļas nogali tādu neredzēsi. Varu garantēt, ka skatītājiem būs, ko redzēt katrā čempionāta klasē. Mūspusē sen nekas tāds nav bijis!” ar entuziasmu stāsta motokrosa treneris un “Zelta mopēda” organizators Lauris Freibergs. Arī šogad Grobiņas posma balss būs auto un moto lietu pārzinātājs Pauls Timrots, kurš ir neatņemama un iesakņojusies pasākuma tradīcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet sestdien un svētdien “Viking Trial” trasē norisināsies un par asākām sajūtām parūpēsies 2022. gada Latvijas čempionāta, Latvijas Amatieru čempionāta, Latvijas Junioru čempionāta un Latvijas Bērnu čempionāta 4. un 5. posms triālā. “Grobiņā triālu organizējam jau kopš 2015. gada un šogad ceram pārsist rekordus. Gaidāms, ka triālā piedalīsies ap 100 dalībniekiem no visām trīs Baltijas valstīm. Visvairāk dalībniekus redzēsim no Igaunijas, Tallinas un Tartu, un Latvijas – Rīgas, Siguldas, Jelgavas un, protams, Grobiņas motoklubiem. Konkurence būs sīva, bet esam pārliecināti par savējo spējām, jo spēcīgākajā un augstākajā grupā “Trial GP” pārstāvēti visvairāk Latvijas motoklubu dalībnieku, t.sk. arī mēs paši, trīs grobiņnieki. Šobrīd aktīvi strādājam pie trases iekārtošanas un būs arī pa kādam pārsteigumam sportistiem, kuru viņi uzzinās tikai sacensībās. Būs asas izjūtas, būs kritieni, būs aizraujoši skatīties!” par gaidāmo triāla čempionātu dalās “Viking Trial” valdes priekšsēdētājs, triāla dalībnieks un organizators Niks Alksnis.

Triāls un “Zelta mopēds” skatītājiem apmeklējams bez maksas.

Festivāla gaidītākais un jaudīgākais notikums būs tradicionālais rūcošo spēkratu parādes brauciens, sākot no Grobiņas stadiona, cauri visai pilsētai. Tajā piedalīsies vairāki simti dalībnieku ar saviem dzelzs rumakiem. Piedalīties braucienā var ikviens, ja vien esi moča, mopēda, kvadracikla, skūtera vai rollera īpašnieks. “Festivāls gadu gaitā ir kļuvis gandrīz kā Grobiņas otrie pilsētas svētki. Ir patīkami novērot, kā pasākums ir attīstījies un audzis – ja iesākumā bija tikai baikeru parādes brauciens, tad šobrīd jau festivāls sevī ietver trīs pasākumus vienā un papildus vēl apaudzis ar dažādām aktivitātēm. Vislielākais prieks ir par parādi, īpaši, kad tieši uz šiem svētkiem tiek izvilkti vecie spēkrati, kuriem nopūsti putekļi. Varbūt savu spozmi ir nedaudz zaudējuši, bet tas lepnums, kas redzams īpašnieku sejās ir nenovērtējams. Reizēm pat jābrīnās, cik daudz un dažādi šāda veida motorizētie spēkrati mums pieder! Tāpēc šis motofestivāls ir visiem, kas apbrīno šo jaudu un brīvības sajūtu, un ikvienam, kas brauca, brauc vai kādreiz plāno braukt ar motociklu vai citu motorizētu spēkratu,” pārdomās dalās Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna, kurš pats ir liels moto entuziasts.

Motofestivālu noslēgs un par kārtīgu enerģijas lādiņu parūpēsies Ivo Fomins ar grupu un grupa “De Speakable”, bet nakts ballē enerģiju iegriezīs grupa “Simple man”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.