Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Grobiņā svinēs Zentas Mauriņas 125 gadu jubileju

Ceturtdien, 15. decembrī, pulksten 18 Zentas Mauriņas piemiņas istabās Grobiņā, ikviens aicināts uz izcilās latviešu esejistes, filozofes, rakstnieces un tulkotājas Zentas Mauriņas 125. gadadienas piemiņas svinībām, pieminot un atceroties viņas daiļradi un ieguldījumu ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma ietvaros piemiņas istabās viesosies kinorežisors Bruno Ašcuks un dalīsies ar fragmentiem no topošās filmas par Z. Mauriņas dzīvesbiedru Konstantīnu Raudivi, kā arī pastāstīs par filmēšanas laikā piedzīvoto. Filmas uzņemšana norisinājās Grobiņā, Liepājā, Rīgā, Vācijā un Zviedrijā, bet pandēmijas dēļ filmas pirmizrāde ir aizkavējusies, taču darbs turpinās. Režisora piedzīvotais filmas tapšanas laikā ir patiešām aizraujošs, viņš pat atradis Konstantīna Raudives meitu, par kuras dzīvesvietu nebija nekādas informācijas, turklāt režisors ir brīnišķīgs stāstnieks, tāpēc gaidāma interesanta un aizraujoša saruna kā piedzīvojums, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

“Ap Z. Mauriņas personību joprojām vijas noslēpuma un neizzinātības aura, daudz neizzināta arī viņas dzīvesbiedra Konstantīna Raudives dzīvē un darbībā. Par pamatu pētījumiem kalpojušas tās grāmatas, kurās Zenta rakstījusi par savu dzīvi pati. Taču jāatceras, ka viņas biogrāfiskās grāmatas ir literāri subjektīvas. Tāpēc ir īpašs prieks, ka iespējams atvērt kaut daļiņu dokumentalitātes,” par topošo filmu priecājas Zentas Mauriņas piemiņas istabu vadītāja Maija Rolava.

Savukārt liepājnieks, skolotājs un radoša personību Jānis Rudzītis piemiņas svinību laikā atklās savu foto izstādi “Savrupība”, kurai iedvesma gūta no Z. Mauriņas paustā: “Tikai savrupībā cilvēks saskaras ar savu Dievu un svētumu. Un, ja cilvēkam pašam vairs nav savas svētnīcas, savu svinamu dienu, savu viņš zaudē cilvēciskās dzīves cieņu.”

Ieeja pasākumā bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.