Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Grobiņā un Aizputē, nepareizi sarēķinot vecumu, nepilngadīgajiem pārdod alkoholu un enerģijas dzērienu

Foto – Pixabay

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas decembra mēnesī apsekoja vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos un enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Liepājas iecirkņa amatpersonas 17.decembrī apsekoja piecas tirdzniecības vietas Liepājā un pārkāpumi tika konstatēti divās tirdzniecības vietās, kur pārdevējas nepilngadīgām personām pārdeva alkoholiskos dzērienus. 21.decembrī pārbaudes tika veiktas astoņās tirdzniecības vietās Liepājā un pārkāpumi netika konstatēti nevienā no vietām, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Savukārt 23.decembrī pārbaudes tika veiktas piecās tirdzniecības vietās Grobiņas un Aizputes pusē, un pārkāpumi tika konstatēti divās vietās, kur vienā veikalā nepilngadīgai personai tika pārdots alkoholisks dzēriens, bet otrā veikalā – enerģijas dzēriens. Abas pārdevējas veikalos lūdza jaunietei uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, bet alkoholisko dzērienu un enerģijas dzērienu tāpat pārdeva, vēlāk skaidrojot, ka ir nepareizi sarēķinājušas vecumu. Gadījumos, kur tika konstatēti pārkāpumi, ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Informējam, ka alkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus ir aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par alkoholisko dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam — no 280 – 700 eiro, bet juridiskajai personai — no 700 līdz 7100 eiro. Par enerģijas dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam — no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajai personai — no 350 līdz 700 eiro.

Šādas pārbaudes tiek veiktas regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.