Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Grobiņnieci Zani Embrekti atzīst par labāko Latvijas nedzirdīgo sportisti

Šahiste Margarita Parhomenko, peldētāja Zane Embrekte un peldētājs Artis Vazdiķis. Foto – Latvijas Nedzirdīgo sporta federācija.

“Latvijas gada balvas nedzirdīgo sportā 2021” pasniegšanas ceremonijā par gada labāko sportisti tika nosaukta Grobiņas peldētāja Zane Embrekte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvošanas ceremonijā tika sveikti trīs Latvijas labākie nedzirdīgie sportisti: par labāko tika atzīta grobiņniece Z. Embrekte, otrā bija šahiste Margarita Parhomenko, bet trešais – peldētājs Artis Vazdiķis no Liepājas, informē Latvijas Nedzirdīgo sporta federācija.

Z. Embrekte Latvijas gada labākā sportista balvu saņēma jau trešo reizi. Iepriekš balvu kā Labākā sportiste viņa saņēma 2018. un 2019.gadā, kā otrā labākā sportiste – 2015. un 2017. gadā, un kā trešā labākā sportiste – 2013. un 2016. gadā.

“2021. gadā Z. Embrekte bija īpaša ar to, ka, pārstāvot Latviju, uzrādīja augstus sasniegumus 1. Pasaules Nedzirdīgo peldēšanas čempionātā īsajā baseinā Glivicē, Polijā, kur izcīnīja divas pirmās vietas – zelta medaļu 50m un 100m brīvajā stilā, otro vietu 200m brīvajā stilā un 50m tauriņstilā, trešo vietu 100m kompleksajā peldējumā. Arī dzirdīgo sacensībās viņa izcīnījusī vairākas medaļas. Zane ir viena no spēcīgākajām peldētājām Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otra labākā sportista balvu saņēma M. Parhomenko par izcīnīto otro vietu 3. ICCD Eiropas Nedzirdīgo šaha čempionātā š.g. oktobra mēnesī un arī A grupā – 8. vietu 7. ICCD Pasaules Nedzirdīgo individuālajā šaha čempionātā tiešsaistē vietnē www.lichess.org, kuru organizēja Starptautiskā Nedzirdīgo šaha komiteja (ICCD). Margarita piedalījās dzirdīgo sacensībās, kurās uzrādīja labus rezultātus.

A. Vazdiķim – trešā labākā Latvijas sportista tituls. Šogad notikušajā 1. Pasaules Nedzirdīgo peldēšanas čempionātā īsajā baseinā Artis izcīnīja 6. vietu gan 50m brīvajā stilā, gan 100m brīvajā stilā.

Uz Latvijas labākā sportista balvu pretendēja vieglatlēti – Sergejs Soklakovs un Māris Grēniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā situāciju, ka 2021. gadā vairāki LNSF sporta pasākumi tika atcelti, pārcelti uz citu laiku, tika nolemts neizvirzīt nominācijas: 2021. gada aktīvākais sporta klubs, Labākais jaunais sportists un Aktīvākais sportists.

Uz balvas pasniegšanu Z. Embrektei un A. Vazdiķim tika ielūgti abu sportistu treneri.
LNSF pateicas treneriem Gaļinai Brokai un Andrejam Ostrovskim par nozīmīgu ieguldījumu nedzirdīgo sportistu peldēšanas prasmju attīstībā, profesionālajā darbā, izglītošanā un nenovērtējamo atbalstu sporta sasniegumu gūšanā. Paldies par aktīvu sadarbību ar LNSF.

  1. un 2021. gadā vairāki LNSF sporta pasākumi tika atcelti, pārcelti uz citu laiku, tas attiecas arī uz sacensībām Eiropas un Pasaules mērogā. Šogad nedzirdīgo sportistu galvenās nozīmīgākās sacensības – Vasaras Nedzirdīgo olimpiskās spēles, kas tika plānotas 2021. gada 5.–19. decembrī Brazīlijas pilsētā Kašjasadu Sulā, Covid pandēmijas izplatības dēļ tika pārceltas uz 2022. gada 1.–15. maiju. Pandēmijas ēnā dažiem izlases sportistiem bija sarežģīti apmeklēt treniņus, bet pateicoties sadarbībai ar treneriem un vairākām sporta federācijām, viņi varēja turpināt trenēties un piedalīties sacensībās starp dzirdīgajiem, ar mērķi labi sagatavoties startam starptautiskajās sacensībās. 2021. gads LNSF dzīvē bija grūts posms, bet mūsu sportisti ir pierādījuši savu spēju startēt ne tikai pasaules mēroga nedzirdīgo sacensībās, bet arī uzrādījuši augstus sasniegumus dzirdīgo sacensībās. Mēs esam lepni un gandarīti, ka mūsu Latvijas nedzirdīgie sportisti ir stipri un spēcīgi. Mēs lepojamies ar Jums un ticam, ka Jūs varat!” atzina federācijas prezidente Iveta Kraze.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.