Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Hoijeres nams vasaras saulgriežos aicina uz maizes dienu Liepājā

Ceturtdien, 20. jūnijā, pulksten 17 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicina nākt un baudīt svaigi ceptu Hoijeres maizi, lustēties dziesmās un dančos kopā ar lauku kapelu “Paurupīte” un Hoijeres krogā baudīt īpašo dienas lomu – siļķi rudzos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēsturiskā nama maizes krāsnī tiks cepta apmeklētāju iecienītā saldskābā maize, kas gatava būs uz plkst. 17, bet maizniekmeistars Aivars Ozols, kā jau ierasts, sev līdzi būs atvedis arī rudzu maizes kukulīšus un sklandu raušus, ko apmeklētāji varēs iegādāties jau no plkst. 15. Tāpat, kā ierasts, sanākušie varēs sekot līdzi maizes cepšanas procesam, uzdot interesējošos jautājumus un dedzīgākie maizes cepšanas entuziasti – līdzi uz mājām paņemt maizes ieraugu, lai ceptu paši savu maizi, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja filiāles “Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” vadītāja Ilze Skangale.

Pulksten 17 “Hoijeres kroga” telpas ar īpašu saulgriežu repertuāru pieskandinās Rucavas lauku kapela “Paurupīte”, kas jau vairāk nekā 20 gadus popularizē tautas mūziku un vietējo kultūras un folkloras mantojumu. Šo gadu laikā kapela kuplinājusi pasākumus un priecējusi apmeklētājus ne tikai Liepājas apkaimē, bet arī daudzviet citur Latvijā.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja ieturēt “Hoijeres kroga” dienas īpašo lomu – siļķi rudzos, tādējādi uzsverot nama pirmās saimnieces Margarētas Hoijeres holandiešu izcelsmi, jo jūnijs Nīderlandē jau vēsturiski tiek īpaši atzīmēts kā siļķu mēnesis. Tas tāpēc, ka tieši jūnijā siļķu nozvejas loms tur ir visbagātīgākais, jo tas ir laiks, kad siļķu bari pienākuši vistuvāk krastam. Lai to atzīmētu, katru gadu jūnijā Nīderlandē svin siļķu zvejas sezonas sākumu, rīkojot svētkus tam par godu visā valstī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja un Liepājas muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.