Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ieteikumi izcilas koka terases izveidošanai dārzā

It īpaši vasarā terase kļūst par nozīmīgu iekštelpu papildinājumu ārtelpā, kas ļauj komfortabli baudīt ilgi gaidītās siltās un saulainās dienas. Pārdomāta atrašanās vieta dārzā, terases plānojums, teritorijas atbilstoša sagatavošana un kvalitatīvi terases materiāli ir galvenie aspekti ilglaicīgas, ērti lietojamas un estētiski kvalitatīvas koka terases izveidošanā.

Rūpīga plānošana
Terases novietojuma plānošanā ir jāņem vērā gan iespēja izveidot stabilu terases pamatni, gan paredzētās vietas izsauļojumu un attālumu no apkārtējiem kaimiņiem. Turklāt, ir jāparedz arī ērta nokļūšana uz terases ne tikai no mājas, bet arī no dārza.

Jebkuri pārvietošanās šķēršļi, ikdienā izmantojot terasi, būs apgrūtinoši un radīs papildus paklupšanas vai nokrišanas riskus. Visbiežāk terases tiek izvietotas ēkas aizmugurē, pie virtuves vai viesistabas, taču, ja zona ap ēku ir pārāk ēnaina, labāk ir izveidot brīvi stāvošu terasi dziļāk dārzā.

Sagatavota pamatne terases uzstādīšanai
Pēc vietas izvēles būtiski ir sagatavot stabilu terases pamatni, sagatavojot zemsedzi un izveidojot terasei nepieciešamos pamatus. Zem terases esoša zeme ir jāizlīdzina, noņemot lieko zemsedzi. Taču, lai nodrošinātu lietus ūdens neuzkrāšanos, zem terases konstrukcijas esošais zemes slīpums ir jāsaglabā 5% robežās.

Atkarībā no terases platības, konstrukcijas sarežģītības un augsnes struktūras kā terases pamatus var izmantot gan metāla skrūvpāļus, gan betonētas stabveida pēdas. Izlīmeņojot terases pamatus, ir jāņem vērā tas, ka arī terases grīdai ir jābūt nelielā slīpumā lietus ūdens novadīšanai – aptuveni vienam centimetram uz vienu metru. 

Kvalitatīvi kokmateriāli
Izturīgai un vizuāli pievilcīgai koka terasei ir svarīgi ne tikai kvalitatīvi terases dēļi, bet arī izturīgi apakšklāja konstrukcijas zāģmateriāli – balsta garensijas, šķērssijas un statņi, kas nodrošina terases konstruktīvo stabilitāti un izturību. Skujkoku terases materiāli ir vieni no vispiemērotākajiem zāģmateriāliem, jo šī koksne ir vairāk izturīga pret pelējumu un puvi ilgstoša mitruma ietekmē, saskaroties ar zemi, lietu vai sniegu.
 
Kokrūpniecības uzņēmums “BONO” piedāvā plašu augstas kvalitātes zāģmateriālu sortimentu, kurā ir iespējams atrast ne tikai egles un priedes, bet arī termokoksnes terases dēļus. Lielā temperatūrā rūdītie terases dēļi ir izturīgāki un ilglaicīgāki par termiski neapstrādātiem dēļiem, tādēļ tie būs lieliska izvēle koka terases būvniecībā. Ienāciet www.bonotimber.com un apskatiet plašo piedāvājumu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.