Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ieteikumi kā uzsākt vingrot

Fiziskām aktivitātēm un veselīgam dzīvesveidam tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība. Sports un aktīvs dzīvesveids ir neapšaubāmi viena no vissvarīgākajām lietām ceļā uz labu fizisko, garīgo un mentālo labsajūtu. Tomēr ne visi cilvēki ir pietiekami fiziski aktīvi. Mēs Jums pastāstīsim 3 vienkāršus, bet svarīgus ieteikumus, kā var uzsākt vingrot. Vingrot būs vieglāk ar atbilstošu inventāru – aplūkojiet www.fiziopreces.lv piedāvājumu.

1. Jāatrod atbilstoša fiziskā aktivitāte

Sākumā jāizvēlas atbilstoša, viegla aktivitāte. Ir jāizvēlas mērķis, piemēram, ja Jums nepatīk pārlieku liela fiziska slodze, trenažieru zāles vai fitnesa nodarbību apmeklēšana. Fiziskās aktivitātes var sākt ar kaut ko vieglāku – pastaigas, vingrošana mājās vai vingrošana pie fizioterapeita. Fizioterapeita konsultācija var lieti noderēt, jo fizioterapeits var Jums izveidot nepieciešamo fizisko aktivitāšu plānu un apmācīt Jums atbilstošos vingrinājumus. Pārāk smaga un sarežģīta vingrinājumu programma var tikai kaitēt – tā mazinās motivāciju un visbeidzot veicinās nepatiku pret vingrošanu. Mēs iesakām sākt ar vieglu, piemērotu un Jums patīkamu aktivitāti.

2. Make a commitment – jāizveido apņēmšanās un saistības

Angļu valodā ir frāze ‘‘make a commitment’’ – tā nozīmē, ka svarīga ir apņemšanās un saistības. To panākt ir pavisam vienkārši, bet tas jāizdara ir pārdomāti. Ja Jūs plānojat vingrot mājas apstākļos, tad viena no apņemšanās stratēģijām ir iegādāties nepieciešamo vingrošanas inventāru – var sākt ar pašiem pamatiem (vingrošanas paklājiņš, hanteļu pāris, vingrošanas gumija). Šī inventāra iegāde radīs saistības, tas atradīsies Jūsu acu priekšā un tādējādi veicinās Jūsu iesaistīšanos treniņā!
Papildus inventāra iegādei, saistības ar vingrošanu var nostiprināt arī sociālā manierē – paziņojiet draugiem un ģimenei, ka Jūs esat uzsācis vingrot un tas stiprinās Jūsu motivāciju. Lieliska stratēģija ir uzsākt vingrošanu ar kādu kopā – tas var būt tāds pats iesācējs kā Jūs vai arī nozares speciālists (treneris, fizioterapeits), kurš darīs visu iespējamo, lai stiprinātu Jūsu motivāciju un pašpārliecinātību.

3. Jātiek vaļā no nevēlamajām aktivitātēm un faktoriem

Jūsu ieradumiem un apkārtējai videi ir liela ietekme. Lai mainītu ieradumus uz labo pusi, ir jāmaina arī apkārtējā vide. Tas nenozīmē krasas dzīves pārmaiņas. Ja Jūs plānojiet vingrot mājās – ir jāatrod un jāatbrīvo vieta, kur to var darīt, piemēram Jūsu dzīvojamajā istabā. Vislabāk būs, ja vingrošanas telpa būs brīva, gaiša un plaša. No šīs vingrošanas ‘‘tempļa’’ ir jāaizvāc tālāk dažādi uzmanību novērsoši objekti vai ierīces – telefons, TV, dators, utt. Jo vairāk Jūs koncentrēsieties dotajā brīdī uz vingrošanu, jo kvalitatīvāka būs nodarbība. Tomēr, ja fonā skanēs TV ar iemīļoto seriālu, vingrošanas nodarbība var tik atlikta uz vēlāku un aizmirsta. To nedrīkst pieļaut. Vingrošanas vietu ir jāaprīko ar vajadzīgo inventāru – lai viss nepieciešamais būtu rokas stiepiena attālumā un vairotu Jūsu motivāciju šo inventāru izmēģināt un pielietot.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.