Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

INFOGRAFIKA: Aizvadītajā nedēļā gandrīz pusē Latvijas pašvaldību atkal palielinājies ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits

Aizvadītās nedēļas laikā gandrīz pusē Latvijas pašvaldību atkal ir palielinājies ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits, liecina aģentūras LETA aprēķini pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Covid-19 inficēto skaits kopumā ir palielinājies 19 pašvaldībās, 22 tas ir samazinājies, bet divās palicis nemainīgs, vēsta LETA.

Mārupes novadā svētdien ir reģistrēti 69 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 ir inficējuies pēdējo 14 dienu laikā, kas ir par 72% vairāk nekā pirms nedēļas reģistrētie 40 inficētie. Uz pusi saslimušo skaits nedēļas laikā ir palielinājies Ādažu novadā, kur svētdien bija 36 inficētie.

Skaitliski saslimušo skaits nedēļas laikā visvairāk pieaudzis Rīgā. Galvaspilsētā svētdien ir reģistrēts 871 iedzīvotājs, kurš ar Covid-19 inficējies iepriekšējo 14 dienu laikā, iepretim 734 saslimušajiem iepriekšējā svētdienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 Latvijā joprojām ir Krāslavas novadā – 14 dienu saslimstība ar Covid-19 uz 100 000 iedzīvotāju aizvadītās dienas laikā tur bija 235 gadījumi, seko Mārupes novads ar 200,4 gadījumiem un Balvu novads ar 183,8 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība Latvijā kopumā pašlaik ir 121,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju un šis līmenis tiek pārsniegts 15 Latvijas pašvaldībās.

Bez minētajām pašvaldībām saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks nekā valstī vidēji ir arī Jūrmalā, Ventspilī, Tukuma, Ādažu, Ropažu, Salaspils un Līvānu novadā, Rīgā, Daugavpilī, Ķekavas, Augšdaugavas un Valmieras novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Varakļānu novadā savukārt nav reģistrēts neviens saslimušais, bet Valkas novadā inficēto skaits nepārsniedz piecus.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Visvairāk saslimušo pašlaik ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Šajā vecuma grupā pēdējo 14 dienu laikā ir inficējušies 420 Latvijas iedzīvotāji. Seko iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 59 gadiem, kurā iepriekšējo divu nedēļu laikā reģistrēti 407 saslimušie ar Covid-19.

Kopumā Latvijā pašlaik ir 2292 iedzīvotāji, kuriem pēdējo divu nedēļu laikā ir konstatēta inficēšanās ar Covid-19.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.