Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

INFOGRAFIKA: Kurzemē Latvijas dzimšanas dienā godinās novada iedzīvotājus, būs svētku koncerti, salūts un sportiskas aktivitātes

Kurzemē Latvijas dzimšanas dienā godinās novada iedzīvotājus, būs svētku koncerti, salūts un sportiskas aktivitātes, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienas rītā aktīvie liepājnieki var pulcēties Jāņa Čakstes laukumā, lai dotos 8,5 kilometru garā distancē, kas veidota kā Latvijas kontūra. Maršruts piemērots, lai to varētu paveikt skrienot, ejot vai braucot ar velosipēdu.

Liepājas interjera muzejā, Hoijeres kundzes viesu namā visu dienu apmeklētājiem piedāvās svētku programmu.

Plkst.12 Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē dažādu konfesiju kristīgās draudzes aicina liepājniekus uz kopīgu lūgšanu par Latviju. Ekumēniskajā dievkalpojumā skanēs lūgšanas, tiks citēti raksti un skanēs kristīgās dziesmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.17 Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes laukumā notiks svinīgs un muzikāls svētku pasākums. Koncertā uzstāsies mūziķi Ainars Mielavs, Renārs Kaupers un Sergejs Jēgers. Muzikālo programmu bagātinās Liepājas teātra dziedošās aktrises Agnese Jēkabsone un Everita Pjata-Gertnere un instrumentālā Liepājas mūziķu grupu Normunda Kalniņa vadībā.

Ventspilī, Lielajā laukumā, pašvaldība aicina ventspilniekus un pilsētas viesus uz Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienas svinībām. No plkst.19 svētku koncertā uzstāsies grupa “Jumprava”. Pēc koncerta Ventspils domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš (“Latvijai un Ventspilij”) teiks svētku uzrunu, kam sekos uguņošana.

Kuldīgas Rātslaukumā plkst.17 būs Kuldīgas novada kopkora koncerts. Valsts svētku koncerta programmu veido Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas direktore Andra Zvejniece kopā ar novada diriģentiem Janu Paipu, Laimdotu Mūrnieci un Andi Grozu, kā arī ar mūziķiem Beāti Mačtamu, Aleksi Zariņu, Līgu Aleksandru Jāvaldi, Rolandu Stepanovu un Kristapu Jansonu. Kopā ar kopkori skanīgās dziesmās vienosies solisti Ance Jankovska, Rūta Ķergalve, Amanda Gertnere, Andis Groza un Viktors Ellers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku koncertu ar uzrunu iedzīvotājiem atklās Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska (“Kuldīgas novadam”). To tiešraidē varēs vērot Kuldīgas novada pašvaldības “Youtube” kanālā.

Svētku sajūtu radīs arī patriotiskā noskaņā sapostā pilsēta un Latvijas karoga krāsās izgaismotā Ventas rumba, kas iemirdzēsies no plkst.17 līdz 22.

Saldū, Oskara Kalpaka laukumā, plkst.19 notiks valsts svētku koncerts, kurā uzstāsies Mārtiņš Kanters, Anmary, Andris Ābelītis un Aija Vītoliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Talsos šodien plkst.12 notiks svētku skrējiens “Apskrien savu Latviju Talsos”, kam starts tiks dots Talsu tirgū. Savukārt plkst.20 Talsu PIlsētas laukumā izskanēs svētku koncerts “Ar mīlestību Latvijai”, kurā piedalīsies Dailes teātra aktieri Aldis Siliņš, Lelde Dreimane, Ērika Eglija-Grāvele un Gints Andžāns.

Dienvidkurzemes novada pašvaldība šodien plkst.14 Kazdangas kultūras centrā pirmo reizi novada pastāvēšanas laikā pasniegs pašvaldības augstākos apbalvojumus, suminot novada izcilākos cilvēkus. Apbalvojumus pasniegs vairākās nominācijās: goda zīme “Kurzemnieks”, “Dienvidkurzemes novada Gada cilvēks”, Goda raksts, Atzinība un Pateicība. Kopumā apbalvojumus pasniegs 27 cilvēkiem.

Pasākuma laikā svētku koncertu sniegs Liepājas Simfoniskais orķestris, kā arī notiks Džēnas Kuplis grāmatas “Jērs un lauva Rimbenieks” atvēršanas svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grobiņas sporta centrā plkst.19 svētku koncerts “Teic, kur zeme skaistākā”, kurā piedalīsies Dainis Skutelis, Ieva Sutugova un vokālā grupa “Oranžās”.

Priekulē plkst.18 notiks lāpu gājiens “Gaismas ceļš Latvijai” no Ģimenes dārza līdz pils tornītim. Pēc gājiena notiks svinīgs mirklis.

Ventspils novada Popes kultūras namā plkst.18 norisināsies svētku koncerts kopā ar dziedošo aktieri Edgaru Pujātu. Plkst.19 Užavas tautas namā notiks svētku koncerts “Latvija – dzintara lāse”, kurā muzicēs Agnese Čīče, pianists Zigurds Turss, Pēteris Landmanis un Emīlija Jasmīna Švarca. Plkst.19 Usmas tautas namā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts koncerts “Sapnis par baltu kuģi”. Koncertā uzstāsies dziedātāja Līga Priede un ģitārists Andrejs Grimms.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.