Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Interneta radio ar Radio.lv pieskāriena attālumā

Šobrīd aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas klausīties radio internetā, izmantojot Radio.lv sniegtās iespējas. Portāla apmeklētājiem piedāvājumā ir vairāk kā 100 radio stacijas, t.sk. visas Latvijas FM viļņu un arī interneta radiostacijas. Rezultātā visur, kur vien pieejams internets ir iespējams dzirdēt pilnīgi visas Latvijas radio stacijas!

Online radio būtiski palielina izvēles iespējas un demokratizē satura pieejamību visā valsts teritorijā. Pat vēl vairāk, daudzi Radio.lv lietotāji ir latvieši ārzemēs, kas strādā Anglijā, Zviedrijā, Vācijā vai ASV un vēlas klausīties iemīļotās radiostacijas arī jaunajā mītnes zemē. Tas arī nodrošina, ka viņu bērniem ir iespēja klausīties saturu latviešu valodā un šādā veidā izkopt latviešu valodas prasmes, lai tās izmantotu pēc atgriešanās tēvzemē.

Skonto, SWH, Topradio, LR1, LR2, LR3, StarFM, EHR – šīs ir tikai dažas no populārākajām radiostacijām. Radio.lv ir atrodamas arī visas reģionālās radiostacijas (Latgales, Kurzemes, Rēzekne) un kristiešu kanāli (LKR, Marija Latvija). Tāpat pieejamas arī visi Latvijas krievu radio un iecienītākās Krievijas radio stacijas.

Visu pieminēto varat klausīties Radio.lv mājaslapā – http://www.radio.lv/ bez reģistrācijas sev ērtā laikā un vietā. Viss, kas nepieciešams, lai klausītos e-radio tiešraidē ir dators, mobilais telefons vai planšete ar pietiekami stabilu interneta pieslēgumu.

Tuvākajos gados Latvijas lielākajās pilsētās plānots ieviest 5G, bet, lai dzirdētu savas iemīļotās melodijas un radio dīdžejus pietiek ar 3G un pat 2G mobilo internetu. Atšķirībā no video straumēšanas, kur nepieciešams salīdzinoši jaudīgs interneta pieslēgums, radio atskaņošanai tiešraidē ir daudz zemākas prasības un tas ir pieejams plašākam iedzīvotāju lokam.

Kādēļ man ir nepieciešams online radio?
Patreizējā FM frekvenču diapazona ieviešana un licencēšanas kārtība ierobežo radiostaciju iespējas pārraidīt savu saturu visā valsts teritorijā. Rezultātā ir tikai daži radio kanāli, kurus var dzirdēt vienlaikus Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī un Valmierā. Visi pārējie ir dzirdami tikai salīdzinoši šaurā radiusā ap to radio raidītājiem. Problēmas rada arī apkārtējās vides reljefs (koki, kalni, ieplakas), kas apgrūtina kvalitatīvu signāla uztveršanu nomaļākos reģionos.

Interneta radio atrisina visas pieminētās problēmas jau pašā saknē. Izmantojot radio online, visi Latvijas radio ir dzirdami visā plašajā pasaulē, kur vien ir pieejams internets.

Ja vēlaties dzirdēt savas iemīļotās vai atklāt jaunas latviešu radio stacijas, apmeklējiet Radio.lv un pārliecinieties par portāla ērtumu un funkcionalitāti.

Vai radio klausīšanās internetā ir sarežģīta?
Radio atskaņošana tiešsaistē ir vēl vienkāršāka kā parastajā radioaparātā. Lai klausītos izvēlēto radiostaciju, atliek noklikšķināt uz tās logo vai nosaukuma. Lietotāju ērtībai ir ieviesta arī meklēšanas funkcija (skat. radio.lv/az/ ), kas ļauj atrast jebkuru radiostaciju pēc tās nosaukuma. Pēc noklikšķināšanas uz nosaukuma vai logo uzreiz sāks skanēt izvēlētā tiešraide.

Šeit nav nepieciešams lejupielādēt aplikāciju, reģistrēties vai aizpildīt anketas. Izvēlēties, ko vēlaties dzirdēt un klausīšanās var sākties.

Paredzams, ka tuvāko mēnešu laikā pieejamo radiostaciju klāsts tiks būtiski papildināts, iekļaujot vairākas (ārzemju) tematiskās radiostacijas. Tas nozīmē, ka Radio.lv ir vērts periodiski apmeklēt arī tiem, kas uzreiz neatrod cerēto.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.