Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jau šonedēļ varēs doties pastaigā “Izgaismotā Liepāja”

Svinot Liepājas 397. dzimšanas dienu, jau šonedēļ – no 17. līdz 20. martam – Liepājā norisināsies pastaiga “Izgaismotā Liepāja”. Četru vakaru garumā liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot gaismās pārvērsto Liepāju un kājām izstaigāt daudzveidīgu un aizraujošu gaismas objektu maršrutu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastaigas maršruta buklets pieejams Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā, kā arī Liepājas kafejnīcās, kultūras un aktīvās atpūtas vietās. Bukleta elektroniskā versija pieejama šeit, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Objekti būs apskatāmi katru pasākuma dienu no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00. Daudzveidīgos gaismas objektus veidos gaismas un video mākslinieki no Liepājas un visas Latvijas. Pastaigas laikā būs izgaismotas ēku fasādes, tiks izmantoti gan lieljaudas gaismas stari, gan lāzeri un video projekcijas.

Lai pastaigas “Izgaismotā Liepāja” laikā padarītu pilsētu vēl gaišāku un krāšņāku, aicinām arī pašus liepājniekus un pilsētas uzņēmumus iesaistīties un dekoratīvi izgaismot arī savas mājas un īpašumus. Padarīsim svētkus mūsu pilsētā īpašus visi kopā. Iedzīvotāji var būt radoši, drosmīgi un brīvi izvēlēties krāsas, formas un veidus, kā noformēt savas mājas vai uzņēmumu ēkas, ņemot vērā šī gada tematiku par godu Liepājas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma koncepcijas vadmotīvam − (ne)miers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pirmo reizi tiks izgaismota arī pilsētas domes ēka, uz kuras Liepājas gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis stāstīs Liepājas stāstu. Krāsaina instalācija “Gaismas Ziedi” uzplauks Jāņa Čakstes laukumā, savukārt dzejas pastaiga “Spuldzēs aizdegts prieks” aicinās ieklausīties Ziemeļnieka, Austras Skujiņas, Birutas Skujenieces, Erika Ādamsona un Aleksandra Čaka dzejā. Pastaigas laikā tiks izgaismota Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle, interesantas gaismu spēles daudziem atklās no jauna kultūras nama “Wiktorija” šarmanto pagalmu, kā arī citas vietas un ēkas Liepājas pilsētvidē.

Pastaigas ietvaros uz Muitas mājas ēkas Vecajā ostmalā 54 norisināsies arī pilsētvides video projekciju grafikas konkurss “(ne)miers” par godu Liepājas gatavošanās procesam Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa otrajai kārtai.

Pastaigu “Izgaismotā Liepāja” organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” sadarbībā ar uzņēmumu “UNTITLED originals”.

Pastaiga “Izgaismotā Liepāja” 2020. gadā saņēma “Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balvu” kā izcilākais notikums Kurzemē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.