Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jauna darba meklējumi: Kā atrast piemērotāko?

Vai ir pienācis laiks meklēt jaunu darbu? Tas vienmēr liekas sarežģīti un laikietilpīgi. Tāpēc turpiniet lasīt un iepazīstieties ar padomiem, kas palīdzēs ātrāk sasniegt Jūsu mērķi.

Izvērtējiet savas vēlmes un iespējas

Ja zināsiet, ko vēlaties, būs vieglāk atrast vēlmēm un vajadzībām atbilstošu darbu. Izvērtējiet savas prasmes un zināšanas, karjeras mērķus un to, kādā nozarē vēlaties strādāt. Tāpat ir jāizvērtē, kāda ir vēlamā darba alga un darba laiks. Protams, darba meklējumos ir svarīgi saglabāt arī elastību, tomēr, jo precīzāk zināmi kritēriji, jo vieglāk orientēties darba piedāvājumos.

Veltiet darba meklējumiem pietiekami daudz laika

Lai atrastu piemērotu darbu, var paiet laiks, tādēļ jāapbruņojas ar pacietību. Veltiet darba meklējumiem pietiekami daudz laika, jo tieši Jūsu aktivitāte ir būtisks faktors, kas Jums palīdzēs ātrāk sasniegt mērķi.

Izveidojiet labu CV un motivācijas vēstuli

Uz vienu vakanci parasti piesakās vairāki pretendenti, tādēļ ir svarīgi jau no paša sākuma sevi prezentēt kā piemērotu un vērtīgu kandidātu, kuru vērts uzaicināt uz darba interviju.

Jāņem vērā, ka tieši CV un motivācijas vēstule ir tie elementi, kas sniedz pirmo priekšstatu par Jums kā potenciālo darbinieku. Lai uzrakstītu labu CV, noderēs tiešsaistē pieejams CV paraugs. Turpat atrodami arī ieteikumi motivācijas vēstules rakstīšanā.

Informējiet draugus un paziņas

Darba sludinājumi nav vienīgā iespēja, kā tikt pie laba darba. Bieži vien piemērotu variantu iespējams atrast caur pazīšanos. Informējiet savus draugus un paziņas par savu vēlmi mainīt darbu – iespējams tieši tādā veidā saņemsiet vērtīgu piedāvājumu.

Ievāciet informāciju par potenciālām darba vietām

Jūs varat apskatīt, kādi Jums interesējoši uzņēmumi darbojas tuvākajā apkārtnē un sazināties uzreiz ar tiem. Apskatiet gan uzņēmumu mājas lapas, gan sociālo tīklu kontus, jo bieži vien darba piedāvājumi tiek publicēti tieši tur.

Informāciju par uzņēmumu ievāciet arī tad, ja esat uzaicināts uz darba interviju. Tas palīdzēs labāk sagatavoties un būt pārliecinošākam sarunas laikā. Tāpat vērts arī iepriekš apdomāt savas atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem darba intervijas laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.