Jonasam devītā vieta Turcijas “Grand Prix” kvalifikācijā

Kalvenes motosportists Pauls Jonass sestdien izcīnīja devīto vietu pasaules čempionāta noslēdzošā posma – Turcijas “Grand Prix” – kvalifikācijā MXGP klasē.

Uzvaru izcīnīja francūzis Maksims Reno, no kura par 4,114 sekundēm atpalika austrālietis Mičels Evenss un par 8,819 sekundēm – šveicietis Žeremī Sīvers, vēsta LETA.

Jonass brīvajos treniņbraucienos ieņēma sesto un otrajos treniņos – 15.vietu.

Kvalifikācijas braucienu viņš uzsāka 11.vietā, nākamajā aplī apdzenot nīderlandieti Kalvinu Flānderenu, bet trešajā aplī vairākas vietas zaudēja itālis Matija Gvadanjini, Latvijas motokrosistam paceļoties uz devīto vietu un šajā vietā arī finišējot.

Abi sacīkšu braucieni tiks aizvadīti svētdien.

Kopvērtējumā pēc 17 posmiem pārliecinošs līderis ar 721 punktu ir slovēnis Tims Gajsers, kurš jau pēc iepriekšējā posma spēja priekšlaicīgi nodrošināt čempiontitulu un kvalifikāciju Turcijā beidza kā piektais. 615 punkti ir Sīveram, bet trešo vietu ar 557 punktiem ieņem spānis Horhe Prado. Jonass ticis pie 350 punktiem un ieņem devīto pozīciju.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 18 posmi.