Jonass izcīna otro vietu Nīderlandes čempionāta atklāšanas posmā

Kalvenes motosportists Pauls Jonass svētdien, 5. martā, aizvadīja Nīderlandes atklātā motokrosa čempionāta “Dutch Masters” sacensības, kurās divu braucienu summā 500cc klasē izcīnīja otro vietu. Par uzvarētāju kļuva Brents Van Doninks no Beļģijas.

Nīderlandes motokrosa čempionāta sezonas atklāšanas posma sacensības notika Lieropas trasē. Pēc ļoti labi aizvadītā kvalifikācijas brauciena, “Standing Construct” komandu pārstāvošais Jonass pirmajā braucienā nebija tik sekmīgs un finišu sasniedza kā piektais. Ātrākais braucējs trasē šajā braucienā bija Brents Van Doninks. TOP3 iekļuva arī Braiens Bogers (Nīderlande) un Romēns Fevrs (Francija), vēsta Latvijas Motosporta federācija.

Neskatoties uz pirmajā braucienā nosacīti pieticīgo rezultātu, otrais brauciens jau aizritēja Jonasa zīmē, kurš šogad no “Husqvarna” motocikla pārsēdies uz “Honda”. Latvijas sportists šajā braucienā izcīnīja uzvaru, otrajā vietā esošo Van Doninku apsteidzot par 20 sekundēm, kas ir vērā ņemams atrāviens. Trešajā pozīcijā šajā braucienā finišēja Henrijs Jakobi no Vācijas.

Piektā un pirmā vieta braucienos Paulam Jonasam nodrošināja “Dutch Masters” 1. posma sudraba medaļu divu braucienu summā. Par uzvarētāju kļuva Brents Van Doninks, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Braiens Bogers.

Šajā čempionātā 250cc klasē startēja arī Rauls Blumfelds, kurš aizvadīja tikai kvalifikācijas braucienus, bet pamatsacensībās nepiedalījās veselības dēļ.

“Jau iepriekšējā dienā biju apslimis un sacensību dienā kvalifikācijā bija ļoti slikta pašsajūta, līdz ar to galīgi nevarēju pabraukt. Mēģināju braukt pirmo braucienu, bet pārāk slikti jutos, līdz ar to nācās izstāties,” atklāja Blumfelds.