Jonass noslēdz Francijas “Grand Prix” astotajā vietā

Kalvenes motosportists Pauls Jonass svētdien pasaules čempionāta 17.posmu – Piejūras Šarantas “Grand Prix” – prestižākajā MXGP klasē noslēdza astotajā vietā

“Husqvarna” rūpnīcas komandas braucējs Jonass sestdien kvalifikācijā ieņēma septīto vietu un svētdien pirmajā braucienā finišēja 11.vietā, bet pirms tam treniņbraucienos ierindojās 15.pozīcijā, vēsta LETA.

Otrā brauciena ievadā Jonasam izdevās ieņemt piekto pozīciju, taču turpinājumā viņš atkāpās par vienu vietu zemāk un noslēdza otro braucienu sestajā vietā.

Pēc starta vadībā izvirzījās spānis Horhe Prado, taču sekundes attālumā bija francūzis Maksims Reno un šveicietis Žeremī Sīvers. Lielāko daļu brauciena līderu trijnieks palika nemainīgs, bet pēdējā aplī uzvaru izrāva Tims Gajsers, kurš visu braucienu bija ārpus labāko trijnieka.

Prado nācās samierināties ar otro vietu otrajā braucienā, kamēr par vienu vietu zemāk finišēja Sīvers, ceturto pozīciju ieņemot Reno.

Posmā uzvaru izcīnīja Gajsers, kurš tika pie 47 punktiem. Viņam sekoja Sīvers ar 45 punktiem, bet trešais bija Prado ar 40 izcīnītiem punktiem. Jonass šajā posmā tika pie 25 punktiem un astotās pozīcijas.

Kopvērtējumā pēc 17 posmiem pārliecinošs līderis ar 721 punktu ir slovēnis Gajsers, kurš jau pēc iepriekšējā posma spēja priekšlaicīgi nodrošināt čempiontitulu, 615 punkti ir Sīveram, bet trešo vietu ar 557 punktiem ieņem Prado. Jonass ticis pie 350 punktiem un ieņem devīto pozīciju.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 18 posmi.