Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā atkritumu šķirošanu uzņēmumā padarīt vieglāku

Videi draudzīgu risinājumu ieviešana uzņēmumā ir lielisks veids, kā parādīt rūpes par mūsu planētas nākotni un sniegt savu artavu vides problēmu risināšanā. Atkritumu šķirošana ir viens no sociāli atbildīgas un videi draudzīgas uzņēmuma darbības virzieniem, kuram pavisam noteikti ir vērts pievērst uzmanību, jo tas ir viegli īstenojams un neprasa lielus papildu finanšu līdzekļus. Lūk, daži padomi, kas atkritumu šķirošanu uzņēmumā palīdzēs padarīt daudz vieglāku.

Iekļaujiet atkritumu šķirošanu uzņēmuma politikā
Ieviesiet uzņēmumā atkritumu šķirošanas politiku. Izstrādājiet konkrētu plānu, kas nosaka kāda veida atkritumi tiks šķiroti un kā šis process uzņēmumā tiks īstenots. Nosakiet, ka vēlaties šķirot, piemēram, papīru, plastmasu, stiklu, metālu un uzņēmuma atkritumu šķirošanas politikā izskaidrojiet kā šos atkritumu pareizi šķirot. Tas sniegs iespēju šo procesu padarīt efektīvāku un uzņēmuma darbiniekiem palīdzēs savā ikdienā īstenot atbildīgas atkritumu šķirošanas kultūru.

Iesaistiet visus uzņēmuma darbiniekus
Atkritumu šķirošanā iesaistiet visus uzņēmuma darbiniekus. Nodrošiniet tiem atbilstošu apmācību un informāciju par procesa norisi. Izskaidrojiet, kādi atkritumi jāšķiro un kā tas pareizi jādara. Veiciet regulāras apmācības, lai nodrošinātu, ka visi darbinieki ir informēti un iesaistīti. Kopīgu mērķu izvirzīšana un, iespējams, arī kāda balva darbiniekiem var kalpot kā lielisks pamudinājums veikt atbildīgu atkritumu šķirošanu.

Nodrošiniet šķirošanas tvertnes gan uzņēmuma iekštelpās, gan tā teritorijā
Viens no galvenajiem faktoriem, par ko nepieciešams parūpēties, lai uzņēmumā viegli un efektīvi īstenotu atkritumu šķirošanas procesu, ir atbilstošas atkritumu tvertnes. Uzņēmuma iekštelpās nodrošiniet viegli pieejamas atkritumu tvertnes, kas sniedz iespēju ātri un ērti šķirot konkrētās kategorijas atkritumus. Izveidojiet skaidri saprotamus marķējumus, lai darbinieki varētu viegli identificēt katru atkritumu kategoriju. Varat izmantot krāsainus konteinerus, uzlīmes vai uzrakstus, lai vieglāk atšķirtu atkritumu veidus.

Tāpat sadarbojieties ar uzņēmuma nolīgto atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu, lai parūpētos par atkritumu šķirošanas konteineriem arī uzņēmuma teritorijā un veiksmīgi organizētu pareizu atkritumu savākšanu un pārstrādi.

Kur iegādāties atkritumu tvertnes šķirošanai?
Atkritumu šķirošana ir lielisks veids, kā uzņēmumam sniegt savu ieguldījumu vides problēmu risināšanā un rīkoties sociāli atbildīgi. Turklāt, tas neprasa lielus papildu resursus. Uzņēmumam atliek vien parūpēties par šķirošanai piemērotām atkritumu tvertnēm un aicināt savus darbiniekus pareizi un atbildīgi šķirot.

Dažādas ietilpības un dizaina atkritumu konteineri, kas teicami iederēsies ikvienā darba vidē, atrodami uzņēmuma “AJ Produkti” sortimentā. Produktu klāstā atrodamas gan atkritumu tvertnes virtuvei, gan tiešajai darba zonai. Turklāt, “AJ Produkti” sortimentā pieejami arī iebūvējami risinājumi, kas sniedz iespēju ne tikai uzņēmumā īstenot videi draudzīgu politiku, bet arī saglabāt darba vides šarmu.

Ielūkojieties “AJ Produkti” sortimentā un izvēlieties jūsu uzņēmuma specifikai un vajadzībām piemērotākās atkritumu tvertnes, lai efektīvi īstenotu atkritumu šķirošanas procesu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.