Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā atrast jaunu darbu? 5 noderīgi padomi

Ja kādreiz cilvēki teju visu mūžu nostrādāja vienā darba vietā, tad mūsdienās jauna darba uzsākšana laiku pa laikam ir ierasta prakse. Tas notiek dažādu iemeslu dēļ, taču gandrīz vienmēr jauna darba atrašana ir izaicinošs process.
Ja arī Jums ir pienācis laiks mainīt darbu, iepazīstieties ar dažiem ieteikumiem, kas palīdzēs darba meklēšanas procesā!

Apjautājiet draugus un paziņas

Darba sludinājumi noteikti nav vienīgais veids, kā uzzināt par vakancēm! Apjautājiet draugus un paziņas – iespējams, kādam no viņiem ir zināms kāds piedāvājums vai ideja, kur meklēt Jūsu prasībām atbilstošu darbu.

Apskatiet uzņēmumu mājas lapas un sociālo tīklu kontus

Vērts apskatīt arī Jums interesējošo uzņēmumu interneta vietnes un sociālo tīklu kontus, jo ļoti bieži aktuālas vakances tiek izsludinātas tieši tur.

Apsveriet arī īslaicīga darba iespējas

Pat tad, ja meklējat ilgtermiņa darbu, nebaidieties apsvērt arī īslaicīga darba iespējas, jo ļoti bieži labiem darbiniekiem pēc tam tiek piedāvāta pastāvīga darba vieta. Turklāt tas arī ir labs veids, kā iegūt kontaktus, kas var noderēt nākotnē.

Piestrādājiet pie sava CV

Jūsu CV sniedz pirmo priekšstatu par Jums kā iespējamo darbinieku, tādēļ parūpējieties, lai tas būtu bez kļūdām, precīzs un viegli uztverams.

Sagatavojaties darba intervijai

Ja esat uzaicināts uz darba interviju, veltiet laiku, lai tai pienācīgi sagatavotos. Apskatiet, kādi jautājumi visbiežāk tiek uzdoti darba intervijās, jau laikus izdomājiet savas atbildes uz tiem. Tāpat apskatiet internetā pieejamo informāciju par potenciālo darba devēju, lai intervijas laikā justos pēc iespējas drošāk.

Apdomājiet jautājumus, kurus vēlaties uzzināt intervijas laikā, piemēram, par izaugsmes iespējām, atalgojumu un atvaļinājumu.

Apbruņojieties ar pacietību

Ir skaidrs, ka piemērota darba atrašana var aizņemt diezgan daudz laika, tādēļ esiet pacietīgs! Meklējumi veiksies labāk, ja Jums būs skaidri zināms, ko vēlaties un uz ko pretendējat, taču tajā pašā laikā vajadzētu būt elastīgam, lai nepalaistu garām iespēju! Varbūt tieši šis ir īstais laiks, lai pamēģināt kaut ko pavisam jaunu?

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.