Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā atrast programmētājus laikā, kad ir grūti atrast programmētājus

Nevienam uzņēmējam nav noslēpums, ka labus programmētājus šobrīd nav viegli atrast. Pēc viņiem tirgū ir liels pieprasījums, līdz ar to jārēķinās arī ar atbilstošām vēlamā atalgojuma ambīcijām. Bet kā un kur atrast savu programmētāju, ja zināms, ka atrast ir grūti? Dalāmies ar 3 ieteikumiem.

Vecie labie sludinājumi

Līdzīgi kā jebkuras citas profesijas pārstāvjus, protams, arī programmētājus var mēģināt atrast ar darba sludinājuma palīdzību. Lai arī šis nav efektīvākais no veidiem, tomēr skaidrs, ka darba meklētāji regulāri skatās gan dažādās darba sludinājumu vietnēs, gan sociālajos tīklos, meklējot labākos darba piedāvājumus.

Lai piesaistītu uzmanību, jācenšas būt īpaši kreatīviem, taču vienlaikus arī godīgiem pret potenciālajiem kandidātiem. Nevajadzētu sasolīt “gaisa pilis”, taču ir jāatrod veidi, kā pievērst uzmanību, piemēram, atgādinot, kādi bonusi tiek piešķirti konkrētā uzņēmuma darbiniekiem vai apsolot īpaši patīkamu darba vidi.

Labi sakari noder vienmēr

Diemžēl vai par laimi (kā no kuras puses raugās) efektīvs veids, kā atrast uzticamus darbiniekus, ir rekomendācijas no draugiem, paziņām un radiniekiem. Nekautrējieties dažādos pasākumos runāt par to, ka meklējat darbiniekus, apvaicāties savējiem, vai viņu paziņu lokā nav kāds labs kandidāts.

Tiesa, arī šādos gadījumos vēlams potenciālajam kolēģim lūgt izpildīt kādu pārbaudes darbu, lai pārliecinātos, ka viņš patiešām pārzina šo profesiju un var kļūt par labu sabiedroto.

Saziņa ar izglītības iestādēm

Viens no efektīvākajiem veidiem, ko šobrīd uzņēmēji var izmantot, meklējot programmētājus, ir komunikācija ar izglītības iestādēm. Studenti, īpaši beidzamo kursu studenti vai intensīvo apmācību audzēkņi nereti jau laikus sāk interesēties par darba iespējām un piesakās strādāt praksē. Ja uzaicināsiet studentu strādāt savā uzņēmumā praksē, ja viņam iepatiksies, ir liela iespēja, ka izdosies viņu piesaistīt uz pastāvīgu darbu.

Piemēram, Codelex programmēšanas skola labprāt sadarbojas ar uzņēmējiem, lai palīdzētu saviem audzēkņiem pēc skolas pabeigšanas ātrāk un veiksmīgāk atrast darbu jaunajā profesijā, līdz ar to šis ir vienkāršākais un ātrākais, kā arī visām pusēm izdevīgākais veids, kā sadarboties.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.