Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā atrast saderināšanās gredzenu?

Daudzas tradīcijas laika gaitā zaudē savu spēku un nozīmi, taču gredzena dāvināšana saderinoties joprojām tiek piekopta regulāri, lielākā daļa cilvēku saderināšanās brīdī savam partnerim pasniedz gredzenu. Līdz ar to aktuāls ir jautājums, kā tad atrast pašu skaistāko un labāko gredzenu šim īpašajam dzīves notikumam?

Dažādi veidi

Pastāv vairāki nosacīti saderināšanās gredzenu veidi un stili, no kuriem atbilstošāko izvēlēties palīdzēs iedziļināšanās gredzena saņēmēja gaumē. Protams, gredzenu stilus iespējams arī kombinēt, reizēm savienojot arī nesavienojamas lietas. Par klasiskākajiem gredzeniem uzskata vienkāršus dārgmetāla riņķīšus, kuru centrā atrodas viens dārgakmens, piemēram, briljants vai cirkons. Tradicionālajā variantā tiek izvēlēts apaļas formas dārgakmens.

Agrāk populāri bija trīs akmeņu saderināšanās gredzeni, kas šobrīd nu jau tiek pieskaitīti pie modernā stila. To centrā ir trīs vienādi vai atšķirīgi akmeņi, kas var būt arī dažādās formās. Simboliski trīs akmeņi atspoguļo pagātni, tagadni un nākotni.

Saderināšanas gredzens var būt arī ar “odziņu” vai kādu īpašu akcentu, piemēram, papildus izvietotiem akmeņiem, akmeņu kopu, netipisku dārgmetāla dizainu, ieslēptiem elementiem vai pat ar īpašiem paplatinājumiem, līnijām, dekoriem un citiem risinājumiem.

Savukārt kā vēl vienu saderināšanās gredzenu var minēt retro jeb vintāžas stila rotas, kurām ir krāšņi elementi un sarežģīts juveliera darbs. Mūsdienās, protams, tās ir seno rotu reprodukcijas.

Materiālu izvēle

Lielākoties tiek izvēlēti zelta saderināšanās gredzeni, tādā gadījumā jāpievērš uzmanība zelta provei. Latvijā visbiežāk nopērkami 585. proves gredzeni, kas nozīmē, ka tie sastāv no 58,5% zelta. Šāds zelta īpatsvars ir optimāls, lai rotai nodrošinātu izturību.
Savukārt no dārgakmeņiem populārākais, protams, ir briljants, tā izvēlē gan nav nekādu ieteikumu, jo briljanta lielums ietekmē gredzena cenu. Atliek vien rast kompromisu starp vēlmēm un iespējām.

Cik tas maksā?

Cena, protams, ir atkarīga no gredzena lieluma, izvēlētā materiāla, dārgakmeņiem, dizaina un ražotāja zīmola. Pavisam aptuveni aplēšot, tā svārstīsies robežās no dažiem desmitiem eiro par sudraba gredzenu līdz vairākiem tūkstošiem eiro par smalku gredzenu, kas bagātīgi rotāts ar briljantiem. Ieskaties Gredzentins.lv piedāvājumā, visticamāk, tur atradīsi savu sapņu gredzenu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.