Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā ieklāt laminātu? Noderīgi knifi un padomi

Plānojat kosmētisko remontu? Ja apsverat iespēju daļu darbu veikt pašu spēkiem, tad lamināta ieklāšana varētu būt viena no pieejamākajām amatiera izvēlēm. Lamināta ieklāšana pirmajā reizē var šķist sarežģīts uzdevums, kas prasīs vairāk laika. Tomēr šis ir darbs, ko, ja vien pietiks pacietības, spēsiet paveikt paša spēkiem.

Kas jāzina par lamināta ieklāšanu?

• Lamināts ar click savienojuma sistēmu
Šobrīd vairumam laminātu ir tā saucamā clixk savienojuma sistēma, kas atvieglo tā ieklāšanu. Tas nozīmē, ka laminātu nav vajadzīgs līmēt pie apakšklāja – pietiek lamināta dēļus savienot ar īpašo click savienojumu. Šādu risinājumu piedāvā visi ražotāji, nodrošinot salīdzinoši vienkāršu lamināta ieklāšanu arī nespeciālistam.

Svarīgi! Lai arī šīs sistēmas darbības princips pamatā neatšķiras, tomēr, atkarībā no ražotāja, var būt jāņem vērā atsevišķas nianses. Tādēļ pirms lamināta ieklāšanas vienmēr ir svarīgi iepazīties ar ieklāšanas instrukciju.

• Apakšklāja izvēle un lamināta sagatavošana ieklāšanai
Svarīgi, lai grīda zem lamināta būtu līdzena. Veikalā var iegādāties putu polietilēna plēves ar vai bez tvaika plēves, korķa vai kokšķiedras plāksnes.

Putu polietilēna plēve ir ekonomiski izdevīgākā, tomēr ne pati kvalitatīvākā izvēle, jo zem lamināta klājuma tā laika gaitā noberžas. Sīkās plēves daļiņas putekļu veidā nokļūst telpā. radot alerģiju risku. Jāņem vērā arī, ka putu polietilēna plēve elektrizē grīdu un pievelk vairāk putekļu.

Kokšķiedras plāksnes lieliski noderēs vecas, nelīdzenas grīdas izlīdzināšanai, kā arī siltuma izolācijai.

Lielisks, bet ne lēts, apakšklāja materiāls ir korķis – to var likt gan uz skaidu plākšņu grīdas, gan uz betona. Šo apakšklāju pie pamata pielīmē, savukārt putu polietilēnam papildu stiprināšana nav vajadzīga.

Svarīgi! Kad lamināts no veikala atvests mājās, to uzreiz ieklāt nav ieteicams. Labāk ļaut tam kādu brīdi aprast ar gaisa mitrumu un temperatūru telpā. Jāraugās, lai gaisa temperatūra telpā būtu vismaz + 18 grādi. Lamināta dēlīši jāizsaiņo no plēves.

• Atstarpes
Pie sienām un sliekšņiem, ap ūdens un apkures caurulēm, ieklājot laminātu, jāatstāj apmēram 1.5 mm lielas atstarpes uz katru grīdas platuma metru. Uz šīs atstarpes rēķina lamināta dēļi gaisa temperatūras un mitruma ietekmē var izplesties, nedeformējot kopējo klājumu. Šīs atstarpes vēlāk noslēpj zem grīdlīstēm.

• Grīdlīstes
Lamināta ražotāji parasti piedāvā arī lamināta krāsām atbilstošas grīdlīstes. To izmēri un materiāli var būt dažādi, piemēram,plastmasa, MDF, koks.

Svarīgi! Grīdlīstes, kas nosedz atstarpes starp lamināta dēļiem un sienu, ieteicams stiprināt nevis pie grīdas, bet gan sienas. Tādā veidā tiks nodrošināta grīdas seguma ‘’staigāšana’’.

• Kopšana uzreiz pēc ieklāšanas
Pa laminātu drīkst staigāt uzreiz pēc tā ieklāšanas. Kopšanas prasības dažādiem lamināta veidiem ir līdzīgas.Laminātu uzkopt var ar putekļusūcēju, ja tam ir mīksta birste, kas neskrāpē virsmu, kā arī ar viegli mitru grīdas lupatu, pievienojot laminātam paredzēto kopšanas līdzekli.

Svarīgi! Lamināta kopšanai neder putekļsūcēji ar mazgāšanas funkciju.

Varbūt Jums ir apņēmība pieķerties grīdas seguma nomaiņai un gribat to veikt kopā ar kosmētisko remontu pēc iespējas īsākā laikā? Kur ņemt papildus līdzekļus, lai darbi neapstātos pusceļā?

Gadījumā, kad ir iegādāts jauns mājoklis, bet ir nepieciešami līdzekļi, lai to iekārtotu atbilstoši savai gaumei mājokļa kredīts kalkulators palīdzēs noskaidrot savas iespējas saņemt papildu naudas līdzekļus. Lai varētu īstenot savas vēlmes un saņemt naudas līdzekļus tieši tad, kad tie ir visvairāk nepieciešami, noderēs kredītu salīdzināšana. Par to lasīt vairāk varat Creamcredit.lv mājas lapā. Aizņemieties atbildīgi!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.