Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā iemācīt savam sunim iet pie pavadas. Tas ir vieglāk, kā jums šķiet!

Suņa vešana pastaigā pie pavadas noteikti būs jūsu ikdienas sastāvdaļa, jo suņiem ir nepieciešamas pastaigas. Daudziem šķiet, ka nav viegli iemācīt suni iet pie pavadas, bet tas nav neiespējami. Jums gan nāksies būt pacietīgam.

Pieradiniet suni pie siksniņas
Pirmais, ar ko ir jāsāk – jāpieradina kucēns pie kaklasiksnas. Sākumā to viņam parādiet un aplieciet uz īsu brīdi. Suns ir jāpieradina pie siksniņas. Uzlieciet to brīdī, kad suns labi jūtas un spēlējas. Ja viņš nemēģina noraut siksniņu, tad varat suni atalgot ar kādu suņu kārumu vai suņu konservu. Zoo veikals ir vieta, kur suņu kārumi ir plašā klāstā. Katrs zoo veikals ir arī pilns ar dažādiem aksesuāriem gan maziem, gan lieliem suņiem, tāpēc pārliecinieties, ka iegādājaties atbilstošu suņu pavadu tieši savam suņukam.

Apmāciet suni, iedodot suņu našķi
Nākamais solis ir suņa trenēšana. Ir svarīgi, ka suns atsaucas un nāk pie jums uzreiz, kad viņu pasaucat. Tas ir svarīgi arī staigājot pie pavadas. Pretējā gadījumā suns vilks pavadu un nebūs vadāms, tāpēc ir svarīgi, ka viņš klausa jūsu komandām. Esiet pacietīgs, jo kucēni ātri nogurst, tāpēc šī suņu apmācība nebūs paveicama vienas dienas laikā. Māciet savam suņukam pašus pamatus katru dienu, līdz viņš būs gatavs pastaigai. Neaizmirstiet suni atalgot ar gardu suņu kārumu par paveikto darbu.

Trenējieties iekštelpās
Kamēr suņuks ir mazs, tikmēr nav nepieciešams doties regulārās un garās pastaigās. Tieši šajā brīdī jūs varat pieradināt suni pie kaklasiksnas un iemācīt viņu atsaukties. Visiem šiem treniņiem jānotiek iekštelpās, kamēr jūsu suns nav pilnībā apmācīts. Kucēnam var viegli novērst uzmanību, tāpēc pagalmā šī apmācība būs grūtāka. Labāk to darīt telpās, kur nekas nenovērsīs suņuka uzmanību. Neaizmirstiet iedot sunim kādu suņu kārumu, kuru jums ir sagādājis zoo veikals.

Izmēģiniet pastaigu pagalmā
Kad suņuks ir pilnībā pieradis pie kaklasiksnas (nemēģina to noņemt, izkļūt no tās un nekasa to), kā arī suns atsaucas, kad viņu saucat, un jūs esat trenējušies telpās – ir pienācis laiks doties ārā un izmēģināt, kā jums veicās. Teorētiski, ja suņuks ir apguvis visus pamatus, tad nevajadzētu būt problēmām, taču ārā ir daudz lietu, kas var novērst suņa uzmanību vai to pastiprināti pievērst, piemēram, putni, kaķi, citi suņi. Tāpēc šis ir pēdējais posms apmācībā. Ja jūs nebūsiet suņuku pietiekami sagatavojis, tad var rasties grūtības, kad suns izrādīs vēlmi dzīties pakaļ kādam kaķim. Tāpēc labāk kārtīgi patrenēties, lai vēlāk varētu pastaigu izbaudīt ne tikai suņuks, bet arī jūs.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.