Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties iekšdurvis?

Iekšdurvis ir viens no svarīgākajiem elementiem mājoklī – tās pilda gan estētisku, gan praktisku funkciju, tādēļ šeit ir jāveic pārdomāta izvēle. Lai arī iekšdurvīm nav obligāti jābūt tik izturīgām kā ārdurvīm, izvēloties īsto risinājumu, uzmanība jāpievērš vairākiem faktoriem – ne tikai durvju dizainam.

Durvju izmērs

Viens no būtiskākajiem faktoriem ir durvju izmērs – tas vajadzīgs pareizai durvju uzstādīšanai un izmantošanai. Lai noteiktu izmēru, nepieciešams izmērīt atveres augstumu un platumu, kā arī sienas biezumu. Ja telpā vēl nav izveidota grīda, nosakot vajadzīgo augstumu, jāņem vērā arī šis mērījums.

Durvju atvēršanas veids

Ir divu veidu iekšdurvis – atveramās un bīdāmās. Pirmais ir standarta risinājums, kas tiek izmantots visbiežāk. Jāņem vērā, ka durvis var būt veramas kā uz iekšu, tā arī uz āru. Pirms durvju iegādes noteikti izvērtējiet, kurš no variantiem Jums būs piemērotākais.

Bīdāmās durvis ir mūsdienīgs un praktisks risinājums. Šādas durvis ir klusi aizveramas un mazāk bīstamas maziem bērniem, kā arī tās neietekmē caurvējš.

Materiāls

Durvju ilgtspējības un kvalitātes priekšnosacījums ir durvju materiāls. Ir pieejami vairāki varianti. Piemēram:

• Masīvkoka durvis ir izturīgas, turklāt to izskats telpai piešķirs mājīgumu. Šāda veida durvis būs ilgtermiņa risinājums, jo tās ir iespējams atjaunot. Tomēr jāņem vērā, ka masīvkoka durvis laika gaitā var deformēties;

• Ekofiniera durvis ir izturīgas un mūsdienīgas. Laika gaitā durvis nezaudē ne savu funkcionalitāti, ne izskatu, tādēļ uzskatāmas par ilgtspējīgu risinājumu;

• PVC durvis ir izmaksu ziņā pieejams, taču mazāk izturīgs risinājums. Plašā krāsu un dizainu izvēle ļaus vienkārši piemeklēt labāko risinājumu.


Stils

Nozīmīgs faktors ir arī stils. Lai arī durvis pieejamas dažādās krāsu gammās un stilos, ilgtermiņā vispraktiskākais risinājums būs klasiska stila durvis – tās iederēsies Jūsu mājokļa iekārtojumā arī tad, ja laika gaitā izlemsiet par labu interjera maiņai.

Ja vēlaties iegādāties kvalitatīvas iekšdurvis, kas kalpos ilgi un labi, ieskatieties www.m-lux.lv piedāvājumā, kur varēsiet izvēlēties savām vajadzībām vispiemērotāko variantu. Uzņēmuma piedāvājumā ir arī dažāda veida ārdurvis un logi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.